Seinäjoen IKM 2020-aluekilpailuista VUS:lle 74 finaalipaikkaa Vaasan uimaseura
02.11.2020

Seinäjoen IKM 2020-aluekilpailuista VUS:lle 74 finaalipaikkaa

IKU-karsintojen videot löydät täältä.

Ensimmäinen kisapäivä:

 

Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap osallistuu viikonloppuna lyhyen radan ikäkausimestaruusuinnit 2020-aluekilpailuihin Seinäjoella 30.10-1.11.2020.

 Perjantai-iltapäivällä lähti bussilastillinen Vaasan Uimaseuran uimareita kohti Seinäjokea IKM 2020 Länsi-Suomi-aluekilpailuihin. Järjestäjänä toimii Seinäjoen Uimarit -58 Suomen Uimaliiton luvalla.

 Ensimmäisenä päivänä uitiin ensimmäisessä jaksossa yhteensä 6 lajia 

  • T11, 12, 13, 14, 15 100 m RU
  • P12, 13, 14, 15, 16 100 m RU
  • T13, 14, 15 800 m VU
  • P14, 15, 16 800 m VU
  • 4×100 m T15 SKU
  • 4×100 m P16 SKU

 

Eriä uitiin yhteensä 26, joista tytöt 16 ja pojat 10. Kaiken kaikkiaan perjantai-iltana uitiin 193 matkaa, joista tytöt 125 ja pojat 68. Päivän loppuun mennessä on saatu VU- sekä SKU-tulokset. RU-tulokset valmistuvat lauantaina 31.10.

 Ikäluokassa T13 Joanna Högback ui itsensä Turussa 27-9.11.2020 järjestettäviin valtakunnallisiin loppukilpailuihin 800 metrin vapaauinnissa ajalla 9:55:02. Myös ikäluokassa P14 kilpailevat Viljo Varsanpää sekä Ilari Hatunen pääsivät finaaliin 800 metrin vapaauinnissa, Viljo ajalla 9:36:16 ja Ilari ajalla 9:28:56. Viljo löi hienosti oman ennätyksensä peräti 17 sekunnilla. Finaalipaikan nappasivat 800 metrin vapaauinnissa myös Pietari Puutio ja Filip Jåfs, molemmat ikäluokassa P16, Pietari ajalla 9:00:84 ja Filip ajalla 9:16:82.   

 

Toinen kisapäivä:

Vaasan Uimaseuran uimarit nappasivat lauantaina Länsi-Suomen lyhyen radan IKM 2020-aluekilpailussa Seinäjoella useita finaalipaikkoja, sekä kahdessa nuorimmassa ikäsarjassa mukavasti erivärisiä mitaleita.

 

Länsi-Suomen IKM 2020-aluekilpailun toisena päivänä uitiin kahdessa jaksossa yhteensä 16 lajia ja eriä kokonaista 111 kappaletta. Turussa 27-29.11.2020 järjestettäviin valtakunnallisiin loppukilpailuihin osallistuvat neljä vanhinta ikäluokkaa, T12, T13, T14 ja T15 sekä P13, P14, P15 ja P16, lunastivat lauantaina itselleen peräti 38 finaalipaikkaa. Tulokset pitävät sisällään myös perjantain tuloksista puuttuneet 100 metrin rintauinnin tulokset kaikissa ikäluokissa, sekä 800 metrin vapaauinnin tulokset ikäluokissa T13, T14 ja T15. Vaasan Uimaseuran nuorimmat, ikäsarjoissa T10 ja T11 sekä P11 ja P12 kilpailevat uimarit, keräsivät yhteensä 19 mitalia, joista 5 kultaa, 6 hopeaa ja 8 pronssia.

 

Finaalipaikan lunastaneet Vaasan Uimaseuran uimarit:

 

100 m RU T13 Joanna Högback 1:18.18

100 m RU T15 Enni Kinnunen 1:14.20

100 m RU T15 Veera Välivainio 1:16.28

100 m RU P14 Ilari Hatunen 1:13.71

100 m RU P14 Erik Kotanen 1:16.80

100 m RU P14 Viljo Varsanpää 1:17.41

800 m VU T15 Matilda Holmlund 9:43.59

800 m VU T14 Hanna Lamminmäki 9:39.14

 

100 m VU T13 Joanna Högback 1:03.07

100 m VU T14 Fia Stenman 58.53

100 m VU T15 Veera Välivainio 59.77

100 m VU T15 Enni Kinnunen 1:00.16

100 m VU P13 Aaron Qvisén 59.89

100 m VU P14 Ilari Hatunen 58.74

100 m VU P15 Lucas Lydman 56.68

100 m VU P16 Filip Jåfs 54.52

 

200 m SU P14 Viljo Varsanpää 2:25.03

200 m SU P16 Filip Jåfs 2:19.15

 

50 m PU T12-15 Anni Kärkkäinen 30.16

50 m PU P13-16 Lucas Lydman 27.42

 

400 m SKU T14 Fia Stenman 5:21.15

400 m SKU T15 Mathilda Holmlund 5:25.17

400 m SKU P14 Ilari Hatunen 5:11.57

400 m SKU P14 Erik Kotanen 5:35.77

400 m SKU P15 Konsta Joensuu 5:21.05

 

200 m VU T13 Aina Keiski 2:17.34

200 m VU T14 Fia Stenman 2:07.83

200 m VU T15 Veera Välivainio 2:10.28

200 m VU T15 Mathilda Holmlund 2:13.08

200 m VU P13 Aaron Qvisén 2:13.99

200 m VU P14 Ilari Hatunen 2:09.02

200 m VU P14 Erik Kotanen 2:09.62

200 m VU P15 Salomo Pihjala 2:08.56

200 m VU P16 Filip Jåfs 2:00.34

 

50 m RU T12-15 Enni Kinnunen 34.72

50 m RU T12-15 Veera Välivainio 34.73

 

100 m PU P15 Lucas Lydman 1:01.72

100 m PU P16 Filip Jåfs 1:01.58

 

Vaasan Uimaseuran pronssi-, hopea- ja kultamitalistit:

 

100 m RU T11 pronssi Liina Koivumäki 1:41.13

100 m RU P12 hopea Eemeli Nygård 1:27.00

 

100 m VU T10 kultaa Emma Hertzbacka 1:21.54

100 m VU P11 kultaa Konstantinos Karagiannis 1:13.03

100 m VU P11 pronssia Anton Qvisén 1:20.40

 

50 m PU T10 hopeaa Emma Hertsbacka 45.94

50 m PU T11 pronssia Meja Riska 38.24

50 m PU P11 hopeaa Konstantino Karagiannis 39.76

50 m PU P12 hopeaa Frej Kaslin 36.46

 

200 m VU T10 hopeaa Emma Hertsbacka 2:58.48

200 m VU P11 kultaa Konstantinos Karagiannis 2:39.27

200 m VU P11 pronssia Anton Qvisén 2:59.18

 

50 m RU T10 kultaa Anna Kotanen 46.37

50 m RU T10 pronssia Emma Hertsbacka 50.78

50 m RU T11 pronssia Lina Koivulahti 46.64

50 m RU P11 kultaa Sylvester Pihlaja 45.10

50 m RU P11 pronssia Konstantino Karagiannis 45.17

50 m RU P12 hopeaa Eemeli Nygård 40.58

 

100 m PU P12 pronssia Arvid Kaas 1:43.13

 

 

Kolmas kisapäivä:

 

Kolme päivää kestäneissä Länsi-Suomen lyhyen radan IKM 2020-aluekilpailuissa lunastivat Vaasan Uimaseuran uimarit kokonaista 74  finaalipaikkaa Turussa 27-29.11.2020 järjestettävään valtakunnalliseen loppukilpailuun. Nuorimmat, ikäsarjoissa T10 ja T11 sekä P11 ja P12 kilpailevat uimarit, voittivat upeasti yhteensä 36 mitalia.

Länsi-Suomen lyhyen radan IKM-aluekilpailut ovat tältä vuodelta ohi. Kolme päivää kestäneissä kilpailuissa 274 uimaria 14 seurasta uivat yhteensä 1797 starttia, joista Vaasan Uimaseuran osuus 71 uimaria ja 446 starttia. Lajeja uitiin kokonaisuudessaan 42 kpl seuraavissa ikäsarjoissa:

T-10 (2010), T-11 (2009), T-12 (2008), T-13 (2007), T-14 (2006), T-15 (2005)

P-11 (2009), P-12 (2008), P-13 (2007), P-14 (2006), P-15 (2005), P-16 (2004).

18 Vaasan Uimaseuran uimaria lunastivat upeasti yhteensä 72 henkilökohtaista finaalipaikkaa Turussa 27-29.11.2020 järjestettävään valtakunnalliseen loppukilpailuun. Lisäksi viesteissä varmistui 2 finaalipaikkaa, T-15 4×100 m VUV (sijoitus 2) sekä  12-16 4×50 m VUV mix (sijoitus 6). Seuraavat uimarit lunastivat henkilökohtaisen finaalipaikan (uimari/sijoitus/laji):

 

Aaron Qvisén 3 P13 100m VU

Aaron Qvisén 8 P13 200m VU

Aaron Qvisén 11 P13 400m VU

Aina Keiski 15 T13 200m VU

Anni Kärkkäinen 12 T12-15 50m PU

Ellen Williamsson 15 T14 200m RU

Enni Kinnunen 6 T15 100m RU

Enni Kinnunen 10 T15 100m VU

Enni Kinnunen 14 T15 50m RU

Enni Kinnunen 14 T12-15 100m SKU

Enni Kinnunen 4 T15 200m RU

Enni Kinnunen 8 T15 200m SKU

Enni Kinnunen 11 T15 100m SU

Erik Kotanen 15 P14 100m RU

Erik Kotanen 14 P14 200m VU

Erik Kotanen 16 P14 200m RU

Erik Kotanen 16 P14 400m SKU

Fia Stenman 1 T14 100m VU

Fia Stenman 4 T14 200m VU

Fia Stenman 6 T14 50m SU

Fia Stenman 8 T14 200m SKU

Fia Stenman 3 T14 100m SU

Fia Stenman 13 T14 400m SKU

Filip Jåfs 12 P16 800m VU

Filip Jåfs 9 P16 100m VU

Filip Jåfs 9 P16 200m SU

Filip Jåfs 11 P16 200m VU

Filip Jåfs 15 P16 100m PU

Filip Jåfs 9 P16 400m VU

Filip Jåfs 10 P13-16 50m SU

Filip Jåfs 10 P13-16 50m VU

Filip Jåfs 13 P16 100m SU

Hannah Lamminmäki 12 T14 800m VU

Hannah Lamminmäki 16 T14 400m VU

Ilari Hatunen 8 P14 100m RU

Ilari Hatunen 11 P14 800m VU

Ilari Hatunen 10 P14 100m VU

Ilari Hatunen 12 P14 200m VU

Ilari Hatunen 5 P14 200m RU

Ilari Hatunen 14 P14 200m SKU

Ilari Hatunen 8 P14 400m SKU

Joanna Högback 8 T13 100m RU

Joanna Högback 16 T13 800m VU

Joanna Högback 15 T13 100m VU

Joanna Högback 3 T13 200m RU

Konsta Joensuu 15 P15 200m RU

Konsta Joensuu 14 P15 200m PU

Konsta Joensuu 12 P15 400m SKU

Lucas Lydman 9 P15 100m VU

Lucas Lydman 16 P13-16 50m PU

Lucas Lydman 3 P15 100m PU

Lucas Lydman 9 P15 400m VU

Lucas Lydman 2 P15 200m PU

Lucas Lydman 14 P15 100m

Matilda Holmlund 13 T15 800m VU

Matilda Holmlund 15 T15 200m VU

Matilda Holmlund 12 T15 400m VU

Matilda Holmlund 11 T15 400m SKU

Pietari Puutio 7 P16 800m VU

Pietari Puutio 13 P16 400m VU

Salomo Pihlaja 15 P15 200m VU

Salomo Pihlaja 13 P15 400m VU

Salomo Pihlaja 16 P15 200m PU

Veera Välivainio 14 T15 100m RU

Veera Välivainio 7 T15 100m VU

Veera Välivainio 9 T15 200m VU

Veera Välivainio 15 T12-15 50m RU

Veera Välivainio 10 T15 400m VU

Viljo Varsanpää 16 P14 100m RU

Viljo Varsanpää 14 P14 800m VU

Viljo Varsanpää 8 P14 200m SU

Viljo Varsanpää 8 P14 100m SU

 

Sarjat T-10, T-11, P-11 ja P-12 uitiin vain alkukilpailuissa ja niissä on jaettu alueellisesti Suomen Uimaliiton mitalit. Vaasan Uimaseuran uimarit keräsivät yhteensä 35 henkilökohtaista mitalia, joista 11 kultaa, 10 hopeaa ja 14 pronssia. Lisäksi Vaasan Uimaseura voitti hopeaa viesteissä 10-12 4×50 m VUV mix ajalla 2:17.97.

 

100 m RU T11 pronssi Liina Koivumäki 1:41.13

100 m RU P12 hopea Eemeli Nygård 1:27.00

 

100 m VU T10 kulta Emma Hertzbacka 1:21.54

100 m VU P11 kulta Konstantinos Karagiannis 1:13.03

100 m VU P11 pronssi Anton Qvisén 1:20.40

 

50 m PU T10 hopea Emma Hertsbacka 45.94

50 m PU T11 pronssi Meja Riska 38.24

50 m PU P11 hopea Konstantino Karagiannis 39.76

50 m PU P12 hopea Frej Kaslin 36.46

 

200 m VU T10 hopea Emma Hertsbacka 2:58.48

200 m VU P11 kulta Konstantinos Karagiannis 2:39.27

200 m VU P11 pronssi Anton Qvisén 2:59.18

 

50 m RU T10 kulta Anna Kotanen 46.37

50 m RU T10 pronssi Emma Hertsbacka 50.78

50 m RU T11 pronssi Lina Koivulahti 46.64

50 m RU P11 kulta Sylvester Pihlaja 45.10

50 m RU P11 pronssi Konstantino Karagiannis 45.17

50 m RU P12 hopea Eemeli Nygård 40.58

 

100 m PU P12 pronssi Arvid Kaas 1:43.13

 

100 m SKU T10 kulta Emma Hertsbacka 1:31.75

100 m SKU P11 kulta Konstantinos Karagiannis 1:24.21

 

50 m SU T10 hopea Emma Hertsbacka 44.66

50 m SU P11 kulta Konstantinos Karagiannis 40.32

50 m SU P11 pronssi Michail Karagiannis 41.94

50 m SU P12 hopea Arvid Kaas 40.56

50 m SU P12 pronssi Eemeli Nygård 40.87

 

200 m SKU T10 kulta Emma Hertsbacka 3:15.41

200 m SKU P11 kulta Konstantinos Karagiannis 2:59.07

200 m SKU P11 pronssi Anton Qvisén 3:32.38

200 m SKU P12 pronssi Eemeli Nygård 2:59.77

 

50 m VU T10 kulta Emma Hertsbacka 36.55

50 m VU T11 hopea Meja Riska 33.99

50 m VU P11 hopea Konstantinos Karagiannis 32.99

50 m VU P11 pronssi Anton Qvisén 35.45

 

100 m SU T11 pronssi Lina Koivulahti 1:33.38

Tulokset löytyvät kokonaisuudessaan osoitteesta https://livetiming.fi/results.php?cid=5676.

Arkisto

17.11.2020 Ui Elämäsi Kuntoon-kampanja 1.10-31.10.2020
13.11.2020 IKM TURKU 2020 FINALISTIT
06.11.2020 Masters-uimareille huikea mitalisaalis Kuopion SM-kisoista 23-25.10.
02.11.2020 Seinäjoen IKM 2020-aluekilpailuista VUS:lle 74 finaalipaikkaa
09.10.2020 Uimakoulut tauolla 10.-31.10.2020
24.09.2020 SIMMA DIG TILL DITT LIVS SKICK
24.09.2020 Tiedote Liikennejärjestelyistä
24.09.2020 UI ELÄMÄSI KUNTOON
18.09.2020 Uimakouluharjoitukset opetusaltaalla ja 25m altaalla peruttu!
17.09.2020 Ikäkausiennätykset päivitetty 17.09.2020
25.08.2020 SYYSUINNIT 12.9.2020 KUTSU>TOIMITSIJAKSI > ALUSTAVA AIKATAULU
25.06.2020 VUS-VSS Toimisto kesälomalla 29.6-31.7.2020
29.03.2020 Ajankohtaista tietoa koronatilanteesta 31.3.2020
24.03.2020 Kesän arvokilpailut peruttu!
24.03.2020 Osoita tukea seurallesi – #Seurapaitapäiväkotona kutsuu kaikki mukaan tiistaina 31.3.2020
13.03.2020 Vaasan Uimaseuran harjoitukset ja uimakoulutoiminta perutaan 30.3.2020 saakka
12.03.2020 HUOM!!! Koronaviruksen aiheuttamat muutokset Vaasan Uimaseuran toimintaan
03.03.2020 Kvarken Games 28.-29.3.2020 PERUTTU!!!!!
31.01.2020 Nader Khalililla menestyksekäs alkuvuosi
30.01.2020 Kannusta ja vaikuta eikä se maksa sinulle mitään! Sponsra och påverka för gratis!
24.01.2020 Avoin testiuinti Minikilpureihin 1.2.2020
08.01.2020 Winter Games 8.2.2020 KUTSU >TOIMITSIJAKSI
27.12.2019 Kevään uimakoulupaikat myynnissä 27.12.2019-6.1.2020
19.12.2019 TOIMISTO LOMALLA 20.12.2019-6.1.2020
15.12.2019 Tampereen lyhyen radan SM-kisoista tuliaisina mitaleita, suomenennätyksiä ja pistesijoja
11.12.2019 VUS Games 14.12.2019 KUTSU > TULOKSET
19.11.2019 IKM finalistimme
04.11.2019 IKM aluekisoista VUS uimareille 73 finaalipaikkaa
24.10.2019 Pure Waste -tuotteet
18.10.2019 IKM ALUEKILPAILUT 1.-3.11.2019
01.10.2019 IKM-kilpailujen ideointipalaveri 10.10.2019
27.09.2019 Ikäryhmäennätykset päivitetty 27.9.2019
26.09.2019 Lokakuu Uinnit 19.10.2019 ON PERUTTU!
03.09.2019 Sporttitetiksi Vaasan Uimaseuraan
16.08.2019 Testiuinnit minikilpureiksi haluaville
28.06.2019 SM-kisat Espoossa 27-30.6.
27.06.2019 VUS-VSS:n toimisto kesälomalla 27.6-4.8.2019
19.06.2019 Ikäryhmäennätykset päivitetty 19.6.2019
17.06.2019 IKU 2019 tuloksia
11.06.2019 Rollo-uinneista pistesijoja
11.06.2019 Nader Berliinissä
28.05.2019 Tekniikkaleiri 5.-8.8.2019, ilmoittaudu nyt!
27.05.2019 Toimiston kesäaukioloajat
24.05.2019 Veeran ja Siirin tetti
07.05.2019 Nader Khalili EPYG-kilpailuihin
04.05.2019 Uimakoulun kilpailut 4.5.2019
17.04.2019 Ikäkausiennätykset päivitetty 17.4
12.04.2019 Sporttitettiläisenä Vaasan uimaseurassa
12.04.2019 Et ole yksin-hanke
09.04.2019 Vammaisurheilu & Liikunta -lehdessä artikkeli parauimaristamme Nader Khalilista.
31.03.2019 Vaasan uimaseuran Petra Thodin neljään masters mestaruuteen Ahvenanmaalla
17.03.2019 Seinöjoen Paisuntakrooloihin osallistuttiin 150 uimarin voimin
13.03.2019 VUS Tähtiseura auditointi
13.03.2019 Nader uutisissa
07.03.2019 Uudet seurantuotteet
23.02.2019 Vaasan uimaseuran uimarit mitalijahdissa Oulussa
22.02.2019 Seuran uimarit osallistuvat 23.-24.2. Oulun uinteihin
20.02.2019 Vaasan uimaseuran uimarit palkittiin tiistaina
16.02.2019 Vaasan Uimaseuran uimarit kovassa vedossa Jyväskylän Oskarin Uinneissa
03.02.2019 Silverian Myyrä-ryhmien muuttuneet harjoitusvuorot
31.01.2019 Ikäkausiennätykset päivitetty!
22.01.2019 Rollo 2019 -tapahtuma
21.01.2019 Nader Khalilille Vuoden vammaisurheiluteko -palkinto!
14.01.2019 Toimitsijoiden kiitosjuhla 19.1.2018
20.12.2018 Joululoma 21.12.2018-6.1.2019
19.12.2018 Winter Games 19.1.2019
13.12.2018 Vaasan Uimaseuralle Valio Akatemian stipendi
11.12.2018 Ikäkausiennätykset päivitetty 11.12.2018
05.12.2018 VUS Games 15.12.2018
02.12.2018 VUS:n uimareilla onnistuneet IKM-kisat Lappeenrannassa
30.11.2018 VUS-VSS Joulujuhla/Julfest 16.12.2018 klo/kl 17:30
29.11.2018 Pohjoismaiden uinnin mestaruuskilpailut 2018
22.11.2018 Sporttitetti mahdollisuus Vaasan uimaseurassa!
14.11.2018 INFOA SM-KISOIHIN TULEVILLE TOIMITSIJOILLE
05.11.2018 IKM-finaaleihin lähtee 18 VUS-uimaria
28.10.2018 Uimakoulumme on nyt LähiTapiola-uimakoulu
28.10.2018 Mastermestaruusuinnit Turussa 26.-28.10.2018
15.10.2018 SM-kilpailujen palaveri 21.10.2018 klo 16-17.30
12.10.2018 UIMAKOULUN SYYSLOMA
08.10.2018 MARRASKUU UINNIT 10.11.2018 > KUTSU > TOIMITSIJAKSI
03.10.2018 Toimistolla uusi harjoittelija
03.10.2018 Nader Parauinnin EM-kisoissa Dublinissa 13.-19.8.2018
25.09.2018 Nader Khalili valittu maajoukkueeseen
21.09.2018 SM-kilpailujen suunnittelupalaveri 4.10.2018
14.09.2018 Vauhtia vedestä! -Vastustamonta vesiliikuntaa -vesiliikuntakurssi
12.09.2018 SM-kilpailujen ideointipalaveri 18.9.2018
11.09.2018 Ikäkausiennätykset päivitetty 11.9.2018
30.08.2018 OHJEISTUS UIMAKOULUJEN RANNEKERYHMÄLÄISILLE
24.08.2018 VAASA UINNIT 22.9.2018 > KUTSU > TULOKSET
24.08.2018 Avoimet testiuinnit minikilpureiksi haluaville
10.08.2018 SM-kilpailujen ideointipalaveri 27.8.2018
08.08.2018 SYYSUINNIT 2.9.2018 > KUTSU > TULOKSET
29.06.2018 KESÄLOMALLA
19.06.2018 Ikäkausimestaruusuinnit Espoo 15-17.6
14.06.2018 Rollot 8.6 - 13.6.2018
12.06.2018 Tähtiseura
24.05.2018 Henkilörekisterin tietosuojaseloste
16.05.2018 Elokuun tekniikkaleiri 6.8-9.8.2018
08.05.2018 5.5.2018 Leikkimielinen kilpailu uimakoululaisille
19.04.2018 SKOLMÄSTERSKAP I SIMNING 13.4.2018 JAKOBSTAD
17.04.2018 Ikäkausiennätykset päivitetty 17.4
08.03.2018 Alex Lydman on valittu Multinations kilpailuun
23.02.2018 Menestyneitä urheilijoita
19.02.2018 Toimisto talvilomalla 26.2.- 4.3.2018
14.02.2018 Alustavaa tietoa Rolloista
12.02.2018 Hannu Kuokkaselle uusi EE
09.02.2018 KVARKEN GAMES 14. - 15.4.2018
30.01.2018 SEURA-ASUJEN SOVITUSTILAISUUS TI 30.1 ON PERUTTU!
24.01.2018 SEURA-ASUJEN SOVITUSTILAISUUS TIISTAI 30.1 JA TORSTAI 1.2
22.01.2018 Hienoa menestystä Hannu Kuokkasella Mastersuinneissa
18.01.2018 Infopaketti ensimmäisiin uintikisoihin valmistautuvalle
05.01.2018 HELMIKUU UINNIT 3.2.2018 > KUTSU >TULOKSET
02.01.2018 Kevään 2018 vapaat uimakoulupaikat
22.12.2017 Toimisto joululomalla 23.12.2017-7.1.2018
13.12.2017 VUS-VSS JOULUJUHLA/ JULFEST SU/SÖ 17.12.2017 klo 17.30-19
12.12.2017 Ikäryhmäennätykset päivitetty
29.11.2017 VALMENTAJAKLINIKKA 3.12.2017 klo 13.00-14.30
21.11.2017 JOULUKUU UINNIT / VAASAN MESTARUUS UINNIT 16.12.2017 > KUTSU
09.11.2017 VUS-VSS:N SYYSKOKOUS 22.11.2017 KLO 18.30->
30.10.2017 Toimitsijaksi Ikäkausimestaruusuinteihin 1.-3.12.2017
27.10.2017 Euroopan nuorten paralympiakisat Genovassa
12.10.2017 Uimakoululaisten syysloma 14.-22.10.2017
22.09.2017 Ikäryhmäennätykset päivitetty.
24.08.2017 VAASA UINNIT 30.9.2017 > KUTSU > LIVETIMING
03.07.2017 Kesälomalla heinäkuussa
26.06.2017 Menestyneet uimarit IKM:ssa 16.-18.6.2017
26.06.2017 Nader Khalili on valittu nuorten huippu-urheilijoiden EPUT TOP TEAMIIN
20.06.2017 Ikäkausiennätykset päivitetty 20.6.2017
19.06.2017 Elokuun tekniikkaleiri 7.-10.8.2017
14.06.2017 Rollot 9.6 - 11.6.2017
27.04.2017 TOIMITSIJAT / FUNKTIONÄRER 27.5.2017 -ILMOITTAUTUMISLINKKI
27.04.2017 TOUKOKUU UINNIT 27.5.2017 KUTSU > TULOKSET
13.04.2017 Ikäkausiennätykset päivitetty!
06.04.2017 VUS-VSS:N KEVÄTKOKOUS 20.4.2017 KLO 18.30->
13.03.2017 TOIMITSIJAKSI KVARKEN GAMESIIN 25.-26.3.2017
11.03.2017 VAASA UINNIT 30.9.2017>INBJUDAN>LIVETIMING
01.03.2017 TOIMITSIJAKSI MAALISKUU UINTEIHIN 11.3.2017
23.02.2017 UIMAKOULUT TALVILOMALLA 25.2-5.3.2017
29.01.2017 KVARKEN GAMES 25.-26.3.2017 KUTSU
11.01.2017 TAMMIKUU UINNIT 28.1.2017 > KUTSU >TULOKSET
05.01.2017 TOIMITSIJAKSI TAMMIKUU UINTEIHIN 28.1.2017
04.01.2017 Kevätkauden uimakoulut alkavat 7.-8.1.2017
23.12.2016 TOIMISTO JOULULOMALLA 22.12.2016-8.1.2017
21.12.2016 Seuraennätykset päivitetty 21.12.2016
05.12.2016 VUS joulujuhla - VSS julfest 17.12.2016
29.11.2016 TOIMITSIJAT / FUNKTIONÄRER ILMOITTAUTUMISLINKKI 10.12.2016
26.11.2016 ILMOITTAUTUMINEN UIMAKOULUUN TAMMI-HELMIKUUSSA
22.11.2016 Seuraennätykset päivitetty! 22.11.2016
08.11.2016 TOIMITSIJAT / FUNKTIONÄRER 17.11.-20.11.2016- ILMOITTAUTUMISLINKKI
25.10.2016 Seuraennätykset päivitetty 25.10.2016
23.10.2016 LOKAKUU UINNIT 22.10.2016 KUTSU > TULOKSET > KUVIA
19.10.2016 SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN SYYSKOKOUS 27.10.2016
18.10.2016 Espoon GP kisa 15.-16.10
28.09.2016 TOIMITSIJAT / FUNKTIONÄRER 22.10.2016 -ILMOITTAUTUMISLINKKI
08.09.2016 VAASA UINNIT 24.9.2016 KUTSU > TULOKSET
08.09.2016 TOIMITSIJAT / FUNKTIONÄRER 24.9.2016 -ILMOITTAUTUMISLINKKI
03.09.2016 SYYSKUU UINNIT 3.9.2016 KUTSU > TULOKSET > KUVAT > VIDEO
10.08.2016 TOIMITSIJAT / FUNKTIONÄRER 3.9.2016 -ILMOITTAUTUMISLINKKI
09.08.2016 Uimaseurassa on uusi työharjoittelija
15.07.2016 Tekniikkaleiri 8.-11.8.2016
21.06.2016 Vanhin seuraennätys uusiksi!
17.06.2016 Bulgarian leiriraportti 2016
29.05.2016 TOUKOKUU UINNIT 29.5. > KUTSU > TULOKSET
09.05.2016 TOIMITSIJAT / FUNKTIONÄRER 29.5.2016 -ILMOITTAUTUMISLINKKI
27.04.2016 Ikäkausiennätykset päivitetty 27.4-2016
23.04.2016 Kvarken Games 2016, päivitetty 23.4.2016
20.04.2016 VUS-VSS:N KEVÄTKOKOUS 28.4.2016 alk. klo 19.15
30.03.2016 Ikäkausiennätykset päivitetty 30.3.2016
29.03.2016 Kvarken Games 23.-24.4.2016 toimitsijat/funktionärer _ kutsu/inbjudan
29.03.2016 Lauri Hatunen ja Nader Khalili kauhoivat mitaleille SM-kisoissa 23.-28.3. Märskyn hallissa
21.03.2016 Maaliskuu-uintien tulokset
18.03.2016 Maaliskuu-uintien kilpailuinfo
13.03.2016 Uusi toiminnanjohtaja
07.03.2016 Ikäkausiennätykset päivitetty 7.3.2016
02.03.2016 Kilpailujentoimitsijakoulutusta Vaasassa 31.3. ja 7.4. klo 17.30-20.00 > Tervetuloa!
29.02.2016 Maaliskuu-uinnit 19.3.2016 > toimitsijat / funktionärer
29.02.2016 Maaliskuu-uinnit 19.3.2016
26.02.2016 Ikäkausiennätykset päivitetty 26.2.2016
15.02.2016 Jeppisuinneissa 13.2. VUS-VSS:n uimareita
06.02.2016 GP -kisat Oulussa 5.-6.2. > Kultaa viestijoukkueelle
01.02.2016 Tammikuu-uintien tulokset
31.01.2016 LOKAKUU UINNIT 22.10.2016 KUTSU
20.12.2015 JOULUJUHLA 19.12. > KUVIA
17.12.2015 Ikäkausiennätykset päivitetty 17.12.2015
14.12.2015 Lauri Hatunen Pohjoismaiden Nuorten mestaruuskisoissa valmentajansa Jari Kallion kanssa
14.12.2015 Joulukuun uinnit 2015 - VUS-VSS mestaruusuinnit
12.12.2015 Alex Lydman valittu Rollojoukkueeseen 2016! Onnittelut!
30.11.2015 VUS:n uimarit toivat mukanaan 22 pistesijaa Seinäjoelta IKM-finaaleista 27.-29.11.15
23.11.2015 SM-kilpailut Espoossa 18.-22.11> mitali Samuli Korvelle, pistesijoja useille
14.11.2015 VUS-VSS:n joulujuhla/julfest 19.12.2015
12.11.2015 Ruokailu VUS-VSS:n nuorille seuratoimijoille/ matkväll till de unga VUS-VSS funktionärer
11.11.2015 12.12. VUS-VSS:n mestaruusuinteihin tarvitaan vielä toimitsijoita > ILMOITTAUDUTHAN !
11.11.2015 Lauri Hatunen PM kisoihin
03.11.2015 IKM Länsi aluekilpailut Vaasassa 31.10.-1.11.2015 Tuloksena jopa yksi IKM ennätys jo nyt
10.10.2015 Toimitsijaksi /Funktionär IKM-aluekisoihin 31.10.-1.11.2015
30.09.2015 Ikäryhmäennätykset päivitetty 25.9
04.09.2015 A ja B ryhmä Bulgariassa.
26.07.2015 Vaasan Uimaseuraa edustava Elis Björk ja Hermanni Taimisto saalistivat kultaa Joroisilla Triathlonkisoissa
17.07.2015 Milja Mielty, Ina Pollari ja Joona Oksakari mitaleille IKM finaaleissa Porissa
22.06.2015 VUS-VSS:n uimari Hermanni Taimisto voittoon Triathlon SM Sprinttissä la 13.6.2015 Himoksella
14.06.2015 Lydman Kallen raportti Oulun Rollot 2015 -kisoista
12.06.2015 Rollokilpailut alkoivat perjantaina 12.6. Vaasan Uimaseuran uimarille kultaa
12.06.2015 VUS-VSS:n uimakouluryhmiin haku oli 12.-14.8. Ryhmäpaikan saannista lähetetään sähköpostitse tieto elokuun viimeisellä viikolla. Myös ei saannista ilmoitetaan.
03.06.2015 VUS-VSS:N KEVÄTKOKOUS 10.06.2015 KLO 18.00
19.05.2015 SFIM 2015 yhteenveto
19.05.2015 SM/NSM/VSM uintikilpailut 22.-26.4.2015 Vaasan Uimahallissa
17.05.2015 SFIM 2015 resultat 16.-17.5.2015
08.05.2015 SFIM 2015 preliminära tidtabell och deltagarelistor
01.05.2015 SUURKIITOS SM 2015 kisojen järjestämiseen osallistuneille!
29.04.2015 Toukokuun uinnit 24.5.2015
28.04.2015 SFIM 2015 tävling i Vasa 16.-17.5.2015
21.04.2015 VUS-VSS:N KEVÄTKOKOUS tiistaina 28.4.2015 alk klo 18.00
21.04.2015 SM-uinnit Vaasassa 22.-26.4. keräävät yhteen lähes 560 uimaria
09.03.2015 Ikäryhmäennätykset päivitetty 9.3.2015
20.12.2014 VUS-VSS:n valmentajat ja ohjaajat
16.12.2014 Kannusta ja vaikuta! Sponsra och påverka!
20.08.2014 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap ry/rf mukaan Vesitaituriksi uimaseurassa -pilottiin