Tulokset Täydellinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Toulokuu uinnit    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  18:40   
  Järjestäjä  Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 1, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kiira Kangasniemi  2003    433  34.19  1:14.51  1:57.23    2:41.01   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:38.95                 
                     
Tilde Löfqvist  2004    340  36.17  1:19.42  2:06.48    2:54.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:02.03                 
                     
 
Laji 2, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Porkkala  2001    523  29.38  1:04.13  1:40.70    2:18.38   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:18.63                 
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Hulkki  2004    530          33.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.26                 
Viivi Kylkisalo  2004    419          36.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.30                 
Lise Strandberg  2003    383          37.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.52                 
Maria Hautala  2003    365          37.84   
  Kurikan Ryhti  38.79                 
Tara Korkiakoski  2003    363          37.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.59                 
Ella Sillanpää  2005    363          37.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.35                 
Veera Varsanpää  2004    326          39.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.15                 
Maja Söderlund  2005    226          44.39   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  46.60                 
Hanna Eveliina Hietanen  2005    181          47.78   
  Lapuan Virkiä                   
10  Aina Keiski  2007    176          48.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Tiia Reini  2007    163          49.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Inkeri Niemi  2005    162          49.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.48                 
13  Michelle Fellman  2007    150          50.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.03                 
14  Alma Holmlund  2007    138          52.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.87                 
15  Kaisa Hakala  2008    137          52.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.28                 
16  Aino Jämsä  2008    123          54.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.85                 
17  Noora Lehtonen  2007    116          55.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Evelina Sundvik  2006    111          56.27   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
19  Linn Löfqvist  2007    110          56.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Anna Korpi  2008    108          56.71   
  Ilmajoen Kisailijat  56.23                 
21  Lina Koivulahti  2009    96          58.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.43                 
22  Elsa Rantatalo  2006    90          1:00.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
23  Siiri Lintala  2009    89          1:00.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.52                 
24  Jenni Ilonen  2009    88          1:00.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.18                 
25  Emma Hertsbacka  2010    70          1:05.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.30                 
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Kalliokoski  2003    339          34.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.60                 
Juuso Syrjälä  2001    305          35.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.32                 
Emil Saha  2003    290          36.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.81                 
Ville Lemberg  2005    156          44.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  46.57                 
Veikka Turunen  2008    154          44.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.62                 
Aapo Ponsiluoma  2007    153          44.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.46                 
Oskari Tavast  2007    127          47.73   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.86                 
Netanel Hong  2007    111          49.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.81                 
Aaron Qvisén  2007    108          50.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.86                 
10  Oskar Söderlund  2007    100          51.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.99                 
11  Kasper Ikonen  2007    99          51.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.51                 
12  Rene Mäenpää  2007    93          53.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.45                 
13  Michail Angelos Karagiannis  2009    91          53.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.88                 
14  Toivo Vainio  2006    84          54.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.28                 
15  Kie Roukus  2007    83          54.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.78                 
16  Iivari Launonen  2007    81          55.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.18                 
17  Adam Westeråker  2007    76          56.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Felix Koho  2005    70          58.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.77                 
19  Matvej Ustimenko  2008    69          58.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Topias Myllykoski  2008    69          58.50   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:00.36                 
21  Oskar West  2006    67          59.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.25                 
22  Vili Lahtinen  2007    67          59.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.50                 
23  Erik Anderson  2008    64          1:00.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.56                 
24  Lukas Friman  2008    55          1:02.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.70                 
25  Leo Lehtimäki  2006    51          1:04.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
26  Jonatan Jakobsson  2007    40          1:09.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.05                 
27  Alfons Vuollet  2010    37          1:11.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.07                 
Frej Kaslin  2008              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
Konstantinos Karagiannis  2009              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.54                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Nuutti Hahto  2008              DSQ   
  Kurikan Ryhti  1:04.75                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Miettinen  1999    542  36.66        1:18.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.09                 
                     
Emma Jormanainen  2003    442  39.54        1:24.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.99                 
                     
Viivi Lehtonen  2004    416  41.42        1:26.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.68                 
                     
Enni Kinnunen  2005    414  41.10        1:26.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.63                 
                     
Aino Jerohin  2003    410  41.09        1:26.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.92                 
                     
Pirita Hautala  2004    409  41.11        1:26.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.25                 
                     
Viivi Nurmela  2004    395  39.81        1:27.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:30.25                 
                     
Aamu Knuuttila  2004    387  42.16        1:28.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.47                 
                     
Noora Kekola  2004    380  41.68        1:28.78   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:28.67                 
                     
10  Fia Stenman  2006    330  43.43        1:33.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.86                 
                     
11  Sanni Lehtonen  2004    299  45.85        1:36.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.99                 
                     
12  Viivi Lehtonen  2005    293  46.65        1:36.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.73                 
                     
13  Ida Ekebohm  2005    275  47.43        1:38.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.15                 
                     
14  Elsa Päivärinta  2004    268  46.71        1:39.78   
  Ilmajoen Kisailijat  1:38.29                 
                     
15  Amanda Nielsen  2005    250  48.19        1:42.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:43.96                 
                     
16  Maja Söderlund  2005    240  49.40        1:43.50   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:45.39                 
                     
17  Aino Kankaanpää  2005    239  48.80        1:43.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:51.90                 
                     
18  Iina Hulkki  2006    238  49.61        1:43.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:44.91                 
                     
19  Anna Villför  2004    213  50.27        1:47.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:51.41                 
                     
20  Kristina Helsing  2007    191  53.13        1:51.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:52.05                 
                     
21  Aada Antila  2007    191  53.34        1:51.59   
  Lapuan Virkiä  1:49.86                 
                     
22  Senni Syvänen  2005    181  54.74        1:53.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:47.20                 
                     
23  Elsa Vainio  2006    179  55.32        1:54.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:51.97                 
                     
24  Nelly Eriksson  2006    174  55.80        1:55.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:52.18                 
                     
25  Mariana Mäki  2006    172  55.63        1:55.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:02.22                 
                     
26  Inkeri Niemi  2005    171  54.58        1:55.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:09.05                 
                     
27  Sofia Viitanen  2006    165  55.89        1:57.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:56.83                 
                     
28  Siiri Keski-Hannula  2007    150  56.99        2:01.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:01.19                 
                     
29  Hanna Eveliina Hietanen  2005    132  59.78        2:06.24   
  Lapuan Virkiä  2:11.14                 
                     
30  Ellinor Ollikainen  2006    131  1:01.09        2:06.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:02.74                 
                     
31  Siiri Rantala  2007    116  1:01.69        2:11.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:07.64                 
                     
32  Venla Päivärinta  2008    108  1:04.36        2:14.87   
  Ilmajoen Kisailijat  2:12.94                 
                     
Evelina Myllykoski  2006              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:11.48                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Robin Söderholm  2002    483  34.65        1:12.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.96                 
                     
Kirill Helsing  2002    454  35.36        1:14.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.51                 
                     
Claes Fjellström  2001    444  35.03        1:14.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.92                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    412  35.54        1:16.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.43                 
                     
Jere Kekola  2000    398  36.24        1:17.61   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:12.68                 
                     
Joona Oksakari  2000    378  35.48        1:18.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.54                 
                     
Nader Khalili  2001    350  37.86        1:21.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.53                 
                     
Roni Hägen  2003    264  40.70        1:29.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.19                 
                     
Arttu Niemi  2003    223  45.12        1:34.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.61                 
                     
10  Ilari Hatunen  2006    215  45.51        1:35.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.93                 
                     
11  Adrian Kaslin  2005    182  46.37        1:40.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.11                 
                     
12  Joel Jokiaho  2004    180  46.73        1:41.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:46.30                 
                     
13  Roy Nukala  2005    165  48.63        1:44.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:47.30                 
                     
14  Alex Koskela  2004    162  49.48        1:44.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:44.34                 
                     
15  Lauri Korpi  2006    145  51.73        1:48.55   
  Ilmajoen Kisailijat  1:46.37                 
                     
16  Linus Vuollet  2004    139  52.31        1:50.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.95                 
                     
17  Jere Keski-Hannula  2004    124  52.12        1:54.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:52.19                 
                     
18  Viljam Mäenpää  2003    118  52.27        1:56.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:59.99                 
                     
19  Teemu Lepistö  2005    114  57.02        1:57.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:00.28                 
                     
20  Axel Asplund  2006    112  56.54        1:58.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Rasmus Kekola  2006    111  56.95        1:58.55   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:59.50                 
                     
22  Konsta Toiviainen  2007    102  58.68        2:02.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
23  Iivari Kautiainen  2006    100  58.82        2:02.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:03.22                 
                     
24  Aatu Jämsä  2006    80  1:02.59        2:12.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Werneri Ketonen  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:48.68                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Kylkisalo  1999    557          28.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.89                 
Petra Kivi  2003    555          28.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.18                 
Emma Haglund  2003    550          28.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.68                 
Wendela Vuorinen  2000    464          30.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.77                 
Anni Turunen  2006    401          32.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.20                 
Siiri Tiilikka  2004    378          32.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.70                 
Joanna Högback  2007    354          33.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.62                 
Oona Hakomäki  2002    336          34.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.40                 
Veera Hautamäki  2005    317          34.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.37                 
10  Hanna Eveliina Hietanen  2005    278          36.33   
  Lapuan Virkiä  36.78                 
11  Elsa Päivärinta  2004    264          36.99   
  Ilmajoen Kisailijat  39.75                 
12  Emma Lång  2004    256          37.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.68                 
Maisa Berg  2003              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.80                 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Järvi  2002    405          28.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.66                 
Frans Ekstrand  2002    370          29.11   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  29.70                 
Matias Pikkala  2004    316          30.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.33                 
Sohneel Mandpe  2004    293          31.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.35                 
Veikka Turunen  2008    181          36.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.70                 
Frej Kaslin  2008    139          40.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Lauri Jumppanen  2007    110          43.59   
  Seinäjoen Uimarit-58  42.62                 
Topias Myllykoski  2008    93          46.14   
  Seinäjoen Uimarit-58  46.48                 
Felix Koho  2005    87          47.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.10                 
10  Nuutti Hahto  2008    72          50.05   
  Kurikan Ryhti  55.80                 
 
Laji 9, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Hulkki  2004    523  36.10  1:15.07  1:55.09    2:33.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:35.10                 
                     
Jenny Grangärd  2003    458  37.86  1:18.22  1:59.48    2:40.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:39.27                 
                     
 
Laji 10, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Oksakari  2003    472  33.41  1:10.03  1:47.26    2:23.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:26.97                 
                     
Simon Ravals  2003    449  33.22  1:10.68  1:48.75    2:26.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:36.00                 
                     
Arttu Niemi  2003    345  37.99  1:18.71  2:00.51    2:39.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:51.46                 
                     
Antti Ahola  2001    250  40.83  1:27.14  2:13.76    2:57.59   
  Lapuan Virkiä                   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juliana Niinisalo  2002    525  30.90        1:04.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.78                 
                     
Pirita Hautala  2004    512  31.53        1:05.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.84                 
                     
Sara Ikonen  2002    451  32.57        1:07.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.69                 
                     
Anni Kärkkäinen  2006    446  33.06        1:08.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.02                 
                     
Maija Björkholm  2003    442  33.40        1:08.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.78                 
                     
Fia Stenman  2006    441  32.57        1:08.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.71                 
                     
Tara Korkiakoski  2003    438  32.92        1:08.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.11                 
                     
Pihla Äkkinen  2005    430  33.53        1:08.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.62                 
                     
Viivi Nurmela  2004    430  32.27        1:08.93   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:08.59                 
                     
10  Anniina Haarala  2004    410  33.63        1:10.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.92                 
                     
11  Viivi Lehtonen  2004    407  34.42        1:10.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.41                 
                     
12  Enni Kinnunen  2005    406  33.34        1:10.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.72                 
                     
13  Tilde Löfqvist  2004    404  33.81        1:10.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.08                 
                     
14  Inger Isaksen  2005    404  34.43        1:10.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.15                 
                     
15  Laura Sofia Oksakari  2005    402  33.40        1:10.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.19                 
                     
16  Ella Luoma  2004    390  34.02        1:11.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.14                 
                     
17  Lise Strandberg  2003    382  33.90        1:11.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.86                 
                     
18  Ninni Eriksson  2003    377  33.70        1:12.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.47                 
                     
19  Noora Kekola  2004    376  34.32        1:12.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.89                 
                     
20  Sini Yli-Renko  2002    375  34.38        1:12.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.35                 
                     
21  Ella Sillanpää  2005    373  34.83        1:12.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.73                 
                     
22  Veera Varsanpää  2004    369  35.02        1:12.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.92                 
                     
23  Sara Ruotsalainen  2003    338  36.59        1:14.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.77                 
                     
24  Maria Hautala  2003    337  36.54        1:14.81   
  Kurikan Ryhti  1:16.50                 
                     
25  Amanda Nielsen  2005    325  37.09        1:15.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.93                 
                     
26  Aamu Kannosto  2005    319  36.42        1:16.15   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:13.70                 
                     
27  Ida Ekebohm  2005    319  37.09        1:16.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.82                 
                     
28  Amanda Lång  2006    286  38.54        1:18.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.44                 
                     
29  Oona Hakomäki  2002    286  37.32        1:18.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.09                 
                     
30  Iina Hulkki  2006    242  40.41        1:23.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.60                 
                     
31  Senni Syvänen  2005    242  39.56        1:23.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.03                 
                     
32  Emma Lång  2004    235  40.48        1:24.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.81                 
                     
33  Aada Antila  2007    234  40.86        1:24.41   
  Lapuan Virkiä  1:22.75                 
                     
34  Hanna Eveliina Hietanen  2005    209  42.80        1:27.67   
  Lapuan Virkiä  1:24.44                 
                     
35  Matilda Mäkäräinen  2006    202  40.31        1:28.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.60                 
                     
36  Aino Kankaanpää  2005    201  41.77        1:28.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.69                 
                     
37  Kristina Helsing  2007    194  43.86        1:29.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.71                 
                     
38  Michelle Fellman  2007    190  42.33        1:30.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.84                 
                     
39  Sanni Porkkala  2004    187  42.85        1:30.96   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:29.75                 
                     
40  Nelly Eriksson  2006    179  45.36        1:32.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.67                 
                     
41  Aina Keiski  2007    171  44.12        1:33.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.61                 
                     
42  Tiia Reini  2007    170  44.09        1:33.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:47.08                 
                     
43  Inkeri Niemi  2005    170  45.27        1:33.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.46                 
                     
44  Elsa Vainio  2006    165  45.67        1:34.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.40                 
                     
45  Kaisa Hakala  2008    160  45.37        1:35.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.65                 
                     
46  Mariana Mäki  2006    151  46.04        1:37.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.04                 
                     
47  Ida Koivulahti  2007    149  45.41        1:37.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.12                 
                     
48  Laura Björkstrand  2009    134  46.47        1:41.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:47.09                 
                     
49  Linn Löfqvist  2007    133  49.04        1:41.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:53.20                 
                     
50  Aino Jämsä  2008    131  47.22        1:42.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.63                 
                     
51  Alma Holmlund  2007    125  48.37        1:43.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.11                 
                     
52  Siiri Keski-Hannula  2007    120  47.66        1:45.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:48.54                 
                     
53  Evelina Myllykoski  2006    119  47.26        1:45.74   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:39.10                 
                     
54  Ellinor Ollikainen  2006    105  51.76        1:50.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:46.20                 
                     
55  Emma Hertsbacka  2010    102  51.12        1:51.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
56  Lina Koivulahti  2009    100  55.29        1:52.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
57  Elsa Rantatalo  2006    94  52.39        1:54.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
58  Siiri Lintala  2009    93  54.26        1:54.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
59  Jenni Ilonen  2009    73  53.72        2:04.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
60  Noora Lehtonen  2007    48  1:04.85        2:22.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Anna Villför  2004              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.84                 
                     
Anna Korpi  2008              DSQ   
  Ilmajoen Kisailijat  1:38.78                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ethan Brady  2002    574  27.34        56.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.95                 
                     
Mikael Nurmela  2002    472  28.66        1:00.23   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.08                 
                     
Elmeri Aho  2004    468  28.70        1:00.42   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:00.14                 
                     
Elias Kalliokoski  2003    432  29.47        1:02.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.13                 
                     
Emil Saha  2003    363  31.77        1:05.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.45                 
                     
Matias Pikkala  2004    336  32.85        1:07.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.56                 
                     
Pietari Puutio  2004    305  34.15        1:09.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.41                 
                     
Salomo Pihlaja  2005    295  33.39        1:10.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.66                 
                     
Sohneel Mandpe  2004    264  34.84        1:13.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.37                 
                     
10  Lauri Korpi  2006    259  36.30        1:13.50   
  Ilmajoen Kisailijat  1:12.82                 
                     
11  Joel Jokiaho  2004    245  35.68        1:14.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.57                 
                     
12  Alex Koskela  2004    237  36.70        1:15.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.98                 
                     
13  Olli Alanko  2004    221  36.45        1:17.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.93                 
                     
14  Konsta Joensuu  2005    217  37.54        1:17.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.60                 
                     
15  Ivar Eklund  2006    194  39.02        1:20.90   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:21.41                 
                     
16  Veikka Turunen  2008    190  38.95        1:21.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.12                 
                     
17  Werneri Ketonen  2005    189  39.97        1:21.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.03                 
                     
18  Rasmus Kekola  2006    184  39.50        1:22.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:25.17                 
                     
19  Viljam Mäenpää  2003    174  38.15        1:23.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.69                 
                     
20  Roy Nukala  2005    151  40.57        1:27.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.41                 
                     
21  Linus Vuollet  2004    150  40.25        1:28.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.11                 
                     
22  Teemu Lepistö  2005    145  42.58        1:29.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.50                 
                     
23  Ville Lemberg  2005    141  41.81        1:30.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:32.00                 
                     
24  Aapo Ponsiluoma  2007    123  43.53        1:34.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.68                 
                     
25  Konstantinos Karagiannis  2009    120  44.11        1:34.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.61                 
                     
26  Jere Keski-Hannula  2004    118  43.86        1:35.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.57                 
                     
27  Toivo Vainio  2006    114  45.66        1:36.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:52.44                 
                     
28  Frej Kaslin  2008    113  44.10        1:36.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.42                 
                     
29  Aatu Jämsä  2006    113  46.64        1:36.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.05                 
                     
30  Hannes Strömbäck  2007    109  46.45        1:38.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.37                 
                     
31  Axel Asplund  2006    108  47.84        1:38.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:47.00                 
                     
32  Adam Westeråker  2007    105  48.88        1:39.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:50.20                 
                     
33  Oskar Söderlund  2007    101  47.17        1:40.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:44.79                 
                     
34  Iivari Kautiainen  2006    94  49.09        1:42.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:43.34                 
                     
35  Matvej Ustimenko  2008    94  46.97        1:42.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:48.32                 
                     
36  Rene Mäenpää  2007    83  49.53        1:47.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:48.12                 
                     
37  Iivari Launonen  2007    83  50.87        1:47.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:55.38                 
                     
38  Vili Lahtinen  2007    80  50.36        1:48.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:52.74                 
                     
39  Teppo Turtiainen  2008    79  51.95        1:48.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
40  Felix Koho  2005    76  49.75        1:50.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:46.68                 
                     
41  Jonatan Jakobsson  2007    74  51.12        1:51.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
42  Michail Angelos Karagiannis  2009    71  52.69        1:53.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:48.19                 
                     
43  Kie Roukus  2007    69  52.76        1:54.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
44  Oskar West  2006    65  52.25        1:56.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:54.98                 
                     
45  Eemeli Nygård  2008    62  52.76        1:58.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:03.54                 
                     
46  Lukas Friman  2008    56  56.74        2:02.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:07.52                 
                     
47  Erik Anderson  2008    53  58.43        2:04.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
48  Leo Lehtimäki  2006    43  1:00.40        2:13.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
49  Konsta Toiviainen  2007    37  2:19.76        2:19.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
50  Alfons Vuollet  2010    36  1:04.84        2:21.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Erik Kotanen  2006              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.78                 
                     
Valtteri Lahtinen  2007              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:54.62                 
                     
Arttu Niemi  2003              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.26                 
                     
Nuutti Hahto  2008              DSQ   
  Kurikan Ryhti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 13, 100m VU Naiset Masters, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sara Sillanpää  1986    363  33.82        1:12.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Petra Thodin  1968    352  34.32        1:13.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.71                 
                     
 
Laji 14, 100m VU Miehet Masters, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Korri  1992    527  27.85        58.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.20                 
                     
Timo Hanhimäki  1966    224  35.21        1:17.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 15, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Turunen  2006    417  1:15.48  2:37.03  3:57.42    5:16.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:22.39                 
                     
Inger Isaksen  2005    390  1:16.74  2:38.99  4:04.07    5:23.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:18.64                 
                     
Annukka Jouppila  2003    373  1:14.18  2:38.08  4:04.34    5:28.38   
  Seinäjoen Uimarit-58  5:22.82                 
                     
Jenna Korpilahti  2005    349  1:22.64  2:46.19  4:10.89    5:35.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:36.37                 
                     
Laura Sofia Oksakari  2005    338  1:21.16  2:47.82  4:15.22    5:39.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:46.94                 
                     
Joanna Högback  2007    337  1:17.38  2:44.37  4:12.92    5:39.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:39.45                 
                     
 
Laji 16, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Porkkala  2001    592  1:00.50  2:07.25  3:14.46    4:22.07   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:26.68                 
                     
Alex Lydman  2003    567  1:02.01  2:09.55  3:17.99    4:25.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:16.05                 
                     
Lucas Lydman  2005    352  1:13.50  2:34.77  3:54.29    5:11.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:14.29                 
                     
Pietari Puutio  2004    297  1:18.99  2:41.40  4:07.83    5:29.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:19.03                 
                     
Adam Björkstrand  2005    275  1:19.12  2:45.54  4:12.99    5:38.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:46.22                 
                     
 
Laji 17, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aamu Knuuttila  2004    407  1:26.08  2:58.13  4:35.77    5:59.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  6:00.45                 
                     
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Jormanainen  2003    492          37.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.18                 
Petra Kivi  2003    472          37.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.85                 
Jenny Grangärd  2003    396          40.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.41                 
Aino Jerohin  2003    392          40.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.95                 
Viivi Lehtonen  2005    297          44.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.80                 
Elsa Päivärinta  2004    281          44.97   
  Ilmajoen Kisailijat  45.07                 
Sanni Lehtonen  2004    270          45.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.12                 
Veera Hautamäki  2005    260          46.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.32                 
Maja Söderlund  2005    256          46.38   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  48.12                 
10  Aino Kankaanpää  2005    212          49.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.32                 
11  Evelina Sundvik  2006    177          52.41   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  56.52                 
12  Aina Keiski  2007    171          53.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.98                 
13  Michelle Fellman  2007    158          54.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.92                 
14  Venla Päivärinta  2008    142          56.45   
  Ilmajoen Kisailijat  58.29                 
15  Siiri Keski-Hannula  2007    141          56.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.48                 
16  Alma Holmlund  2007    111          1:01.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.28                 
17  Aino Jämsä  2008    91          1:05.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.23                 
18  Linn Löfqvist  2007    74          1:10.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.44                 
19  Tiia Reini  2007    73          1:10.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Laura Björkstrand  2009    49          1:20.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Ada Sainio  2008              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.24                 
Elsi Vedenjuoksu  2007              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Maisa Berg  2003              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.80                 
Matilda Mäkäräinen  2006              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kirill Helsing  2002    475          33.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.75                 
Juuso Syrjälä  2001    442          34.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.05                 
Frans Ekstrand  2002    266          41.07   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  39.56                 
Roni Hägen  2003    262          41.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.04                 
Antti Ahola  2001    200          45.16   
  Lapuan Virkiä  43.44                 
Roy Nukala  2005    175          47.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.41                 
Werneri Ketonen  2005    146          50.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.95                 
Lauri Jumppanen  2007    123          52.99   
  Seinäjoen Uimarit-58  54.15                 
Veikka Turunen  2008    122          53.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.18                 
10  Jere Keski-Hannula  2004    121          53.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.96                 
11  Oskari Tavast  2007    120          53.43   
  Seinäjoen Uimarit-58  54.84                 
12  Aaron Qvisén  2007    114          54.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.52                 
13  Konsta Toiviainen  2007    108          55.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Kasper Ikonen  2007    101          56.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  58.20                 
15  Konstantinos Karagiannis  2009    89          59.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.39                 
16  Michail Angelos Karagiannis  2009    88          59.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.74                 
17  Oskar Söderlund  2007    84          1:00.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.79                 
18  Aapo Ponsiluoma  2007    70          1:03.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.68                 
19  Iivari Launonen  2007    66          1:05.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Frej Kaslin  2008    63          1:06.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
21  Rene Mäenpää  2007    54          1:09.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.74                 
22  Eemeli Nygård  2008    46          1:13.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
23  Adam Westeråker  2007    46          1:13.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Erik Kotanen  2006              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.83                 
Matias Markko  2007              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Valtteri Lahtinen  2007              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.53                 
Hannes Strömbäck  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.31                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Lukas Friman  2008              DSQ  25m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.68                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Matvej Ustimenko  2008              DSQ  25m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.89                 
  SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Netanel Hong  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.45                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Teemu Lepistö  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.77                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Teppo Turtiainen  2008              DSQ  25m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Vili Lahtinen  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.98                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Kylkisalo  1999    488  32.51        1:10.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.41                 
                     
Ella Hulkki  2004    463  33.65        1:11.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.08                 
                     
Petra Kivi  2003    435  33.87        1:13.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.31                 
                     
Tilde Löfqvist  2004    348  37.03        1:19.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.67                 
                     
Peppi Hölsö  2003    343  35.89        1:19.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.17                 
                     
Inger Isaksen  2005    265  38.61        1:26.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.85                 
                     
Ella Luoma  2004    246  40.67        1:28.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.24                 
                     
Pihla Äkkinen  2005    246  40.59        1:28.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.75                 
                     
Annukka Jouppila  2003    236  40.26        1:29.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:27.47                 
                     
10  Ellen Williamsson  2006    183  41.63        1:37.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.08                 
                     
11  Sofia Viitanen  2006    141  49.67        1:46.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:44.16                 
                     
12  Evelina Myllykoski  2006    68  1:05.61        2:15.92   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:14.97                 
                     
Fia Stenman  2006              DSQ  60m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.04                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Claes Fjellström  2001    526  29.02        1:01.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.90                 
                     
Ethan Brady  2002    473  30.05        1:03.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.81                 
                     
Joonas Järvi  2002    384  32.80        1:08.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.63                 
                     
Teemu Oksakari  2003    367  31.26        1:09.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.62                 
                     
Nader Khalili  2001    366  32.27        1:09.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.47                 
                     
Lucas Lydman  2005    281  35.11        1:16.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.13                 
                     
Joona Oksakari  2000    254  35.22        1:18.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.65                 
                     
 
Laji 23, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Miettinen  1999    581  30.80  1:05.09  1:40.34    2:15.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:13.29                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003    550  31.69  1:06.83  1:42.72    2:17.85   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:17.21                 
                     
Juliana Niinisalo  2002    541  32.37  1:07.59  1:43.42    2:18.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:17.05                 
                     
Sini Yli-Renko  2002    351  35.74  1:18.23  2:00.79    2:40.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:42.61                 
                     
Inger Isaksen  2005    350  35.90  1:18.11  2:00.96    2:40.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:29.45                 
                     
Ella Luoma  2004    340  35.58  1:16.23  1:59.87    2:41.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.14                 
                     
Joanna Högback  2007    334  36.73  1:19.19  2:02.11    2:42.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:44.22                 
                     
Ida Ekebohm  2005    332  37.04  1:19.56  2:03.46    2:43.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.24                 
                     
Amanda Nielsen  2005    284  39.62  1:26.15  2:11.54    2:51.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:56.19                 
                     
10  Senni Syvänen  2005    198  43.37  1:33.54  2:25.03    3:13.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Sanni Porkkala  2004    177  43.68  1:34.80  2:29.23    3:20.99   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:14.40                 
                     
 
Laji 24, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Porkkala  2001    539  28.13  1:00.03  1:32.79    2:05.33   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:04.93                 
                     
Simon Ravals  2003    486  29.21  1:02.52  1:36.90    2:09.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:12.05                 
                     
Jere Kekola  2000    467  29.04  1:02.44  1:36.75    2:11.45   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:05.95                 
                     
Mikael Nurmela  2002    464  30.15  1:04.11  1:38.72    2:11.75   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:11.10                 
                     
Elmeri Aho  2004    462  30.16  1:04.19  1:38.70    2:11.91   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:12.68                 
                     
Olli Alanko  2004    208  37.68  1:21.63  2:07.89    2:52.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:52.45                 
                     
 
Laji 25, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Haglund  2003    582  31.38  1:12.41  1:55.99    2:31.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:29.86                 
                     
Jenny Grangärd  2003    461  35.31  1:17.26  2:04.96    2:43.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:39.82                 
                     
Pirita Hautala  2004    452  35.27  1:19.50  2:07.37    2:44.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:44.61                 
                     
Enni Kinnunen  2005    398  38.54  1:22.28  2:12.26    2:51.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:58.44                 
                     
Anni Kärkkäinen  2006    360  38.52  1:25.77  2:18.62    2:57.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:04.20                 
                     
Sara Ikonen  2002    340  38.36  1:26.55  2:22.33    3:00.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:59.07                 
                     
Ellen Williamsson  2006    300  42.35  1:32.30  2:25.17    3:08.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:22.22                 
                     
Maria Hautala  2003    278  41.39  1:31.51  2:28.56    3:13.12   
  Kurikan Ryhti  3:11.97                 
                     
Elsa Vainio  2006    164  53.90  1:54.11  2:57.20    3:49.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Mariana Mäki  2006    144  58.99  2:01.56  3:06.77    4:00.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Siiri Rantala  2007    127  47.16  1:54.68  3:12.84    4:10.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:14.36                 
                     
 
Laji 26, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Robin Söderholm  2002    533  30.23  1:08.96  1:49.89    2:20.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.07                 
                     
Lucas Lydman  2005    310  35.62  1:19.67  2:11.65    2:48.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:47.93                 
                     
Lauri Korpi  2006    231  37.86  1:28.35  2:25.81    3:05.72   
  Ilmajoen Kisailijat  3:04.04                 
                     
Adam Björkstrand  2005    203  43.06  1:32.86  2:30.89    3:13.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:10.76                 
                     
Viljo Varsanpää  2006    188  44.85  1:36.02  2:33.44    3:18.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:18.48                 
                     
Aaron Qvisén  2007              DSQ  50m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:50.90                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Hannes Strömbäck  2007              DSQ  10m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
Oskari Tavast  2007              DSQ  20m 
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 27, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kiira Kangasniemi  2003    524  35.08        1:12.07   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:10.41                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004    430  37.34        1:16.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.70                 
                     
Viivi Nurmela  2004    368  39.18        1:21.06   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:20.37                 
                     
Sini Yli-Renko  2002    343  40.65        1:22.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.65                 
                     
Veera Varsanpää  2004    339  40.92        1:23.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.20                 
                     
Siiri Tiilikka  2004    338  40.88        1:23.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.80                 
                     
Lise Strandberg  2003    336  41.50        1:23.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.02                 
                     
Aamu Knuuttila  2004    324  41.03        1:24.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.87                 
                     
Annukka Jouppila  2003    323  41.55        1:24.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:20.58                 
                     
10  Ella Sillanpää  2005    305  41.90        1:26.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.40                 
                     
11  Laura Sofia Oksakari  2005    287  43.05        1:28.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.32                 
                     
12  Iina Hulkki  2006    265  44.59        1:30.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.70                 
                     
13  Emma Lång  2004    239  45.91        1:33.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.09                 
                     
14  Amanda Lång  2006    209  47.86        1:37.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.80                 
                     
15  Oona Hakomäki  2002    192  48.33        1:40.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.14                 
                     
16  Anna Villför  2004    191  49.67        1:40.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:48.55                 
                     
17  Sofia Viitanen  2006    152  51.96        1:48.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:49.97                 
                     
18  Nelly Eriksson  2006    145  55.14        1:50.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:50.61                 
                     
19  Sanni Porkkala  2004    142  54.63        1:51.25   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:47.99                 
                     
20  Kristina Helsing  2007    141  56.75        1:51.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:04.78                 
                     
21  Ellinor Ollikainen  2006    89  1:02.18        2:09.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:06.86                 
                     
Matilda Mäkäräinen  2006              DSQ  50m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 28, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Oksakari  2003    462  32.54        1:07.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.13                 
                     
Jere Kekola  2000    409  33.31        1:09.84   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:05.46                 
                     
Arttu Niemi  2003    352  35.91        1:13.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Nader Khalili  2001    341  36.26        1:14.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.21                 
                     
Joonas Järvi  2002    269  38.24        1:20.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.62                 
                     
Antti Ahola  2001    217  1:26.16        1:26.16   
  Lapuan Virkiä  1:18.56                 
                     
Pietari Puutio  2004    217  1:26.17        1:26.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.49                 
                     
Joel Jokiaho  2004    213  42.43        1:26.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.64                 
                     
Salomo Pihlaja  2005    210  42.19        1:27.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.71                 
                     
10  Sohneel Mandpe  2004    207  42.83        1:27.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.96                 
                     
11  Matias Pikkala  2004    184  43.68        1:31.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.03                 
                     
12  Konsta Joensuu  2005    182  45.59        1:31.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.91                 
                     
13  Alex Koskela  2004    181  43.89        1:31.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.89                 
                     
14  Ivar Eklund  2006    172  47.02        1:33.20   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:34.54                 
                     
15  Viljam Mäenpää  2003    142  47.90        1:39.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:47.31                 
                     
16  Rasmus Kekola  2006    132  50.46        1:41.58   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:42.08                 
                     
17  Linus Vuollet  2004    113  52.41        1:47.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.39                 
                     
18  Toivo Vainio  2006    82  57.34        1:59.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:08.07                 
                     
19  Lauri Jumppanen  2007    73  57.68        2:03.93   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Oskar West  2006              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:12.87                 
  SW 10.6 Köydestä vetäminen               
                     
Ville Lemberg  2005              DSQ  50m 
  Seinäjoen Uimarit-58  1:46.21                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 29, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Haglund  2003    513          30.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.52                 
Petra Kivi  2003    425          32.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.90                 
Peppi Hölsö  2003    420          32.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.40                 
Juliana Niinisalo  2002    418          32.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.05                 
Anni Turunen  2006    328          35.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.25                 
Maija Björkholm  2003    328          35.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.24                 
Ninni Eriksson  2003    282          37.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.90                 
Sara Ikonen  2002    281          37.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.63                 
Amanda Nielsen  2005    204          41.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.01                 
10  Senni Syvänen  2005    150          45.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.19                 
11  Ida Koivulahti  2007    135          47.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.21                 
12  Aada Antila  2007    120          49.40   
  Lapuan Virkiä  45.93                 
13  Aino Kankaanpää  2005    95          53.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.28                 
Aino Jämsä  2008              DSQ  25m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.11                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Anna Korpi  2008              DSQ  25m 
  Ilmajoen Kisailijat  1:04.86                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Kaisa Hakala  2008              DSQ  25m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.39                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Siiri Rantala  2007              DSQ  25m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.88                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Robin Söderholm  2002    445          29.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.19                 
Frans Ekstrand  2002    368          31.30   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  31.86                 
Emil Saha  2003    236          36.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.99                 
Adrian Kaslin  2005    204          38.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.31                 
Ilari Hatunen  2006    170          40.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.59                 
Olli Alanko  2004    155          41.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.97                 
Ivar Eklund  2006    136          43.61   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  42.81                 
Viljo Varsanpää  2006    129          44.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.05                 
Veikka Turunen  2008    127          44.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.72                 
10  Teemu Lepistö  2005    99          48.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.51                 
11  Werneri Ketonen  2005    95          49.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.96                 
12  Roy Nukala  2005    72          53.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.35                 
13  Iivari Kautiainen  2006    71          53.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.76                 
14  Netanel Hong  2007    70          54.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.52                 
15  Aaron Qvisén  2007    69          54.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  58.94                 
16  Aatu Jämsä  2006    66          55.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.70                 
17  Kasper Ikonen  2007    64          55.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.21                 
18  Axel Asplund  2006    62          56.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.08                 
Konstantinos Karagiannis  2009              DSQ  25m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
Laji 31, 50m PU Masters Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Thodin  1968    403          33.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.46                 
Sara Sillanpää  1986    270          37.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
Laji 32, 50m PU Masters Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Korri  1992    495          28.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.02                 
 
Laji 33, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Wendela Vuorinen  2000    502  1:11.96  2:29.29  3:46.61  5:04.48  10:09.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  10:04.72      6:22.03  7:38.97  8:55.52       
                     
Anniina Haarala  2004    422  1:15.53  2:35.21  3:55.95  5:17.30  10:45.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  10:33.75      6:39.85  8:02.69  9:25.30       
                     
Jenna Korpilahti  2005    362  1:19.56  2:43.51  4:08.48  5:34.80  11:19.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  11:47.76      7:00.36  8:27.33  9:54.60       
                     
Sara Ruotsalainen  2003    291  1:25.14  2:56.24  4:29.46  6:04.57  12:11.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        7:38.67  9:13.31  10:46.12       
                     
 
Laji 34, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Claes Fjellström  2001    606  1:02.29  2:08.46  3:15.21  4:22.73  8:54.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  8:42.64      5:30.04  6:37.72  7:46.39       
                     
Alex Lydman  2003    562  1:03.64  2:13.17  3:23.86  4:33.07  9:07.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  8:52.00      5:42.54  6:51.03  7:59.85       
                     
 
Laji 35, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Lehtonen  2004    397  43.13  1:31.82  2:20.87    3:09.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:05.16                 
                     
Noora Kekola  2004    390  42.79  1:31.06  2:20.59    3:10.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:16.42                 
                     
Pihla Äkkinen  2005    380  43.70  1:32.87  2:23.89    3:11.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:11.74                 
                     
Aamu Kannosto  2005    378  43.79  1:33.46  2:22.99    3:12.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:10.94                 
                     
Sanni Lehtonen  2004    326  46.89  1:38.38  2:30.68    3:22.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:20.96                 
                     
Viivi Lehtonen  2005    315  47.07  1:38.69  2:31.90    3:24.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:25.19                 
                     
Jenna Korpilahti  2005    233  51.98  1:49.66  2:49.56    3:46.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:42.91                 
                     
 
Laji 36, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Kalliokoski  2003    460  38.24  1:20.37  2:02.49    2:44.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:49.67                 
                     
Mikael Nurmela  2002    428  38.41  1:20.75  2:04.52    2:48.46   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:41.39                 
                     
Elmeri Aho  2004    338  40.47  1:27.66  2:15.29    3:02.28   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:01.26                 
                     
Roni Hägen  2003    288  42.88  1:32.11  2:22.55    3:12.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:09.01                 
                     
Topias Myllykoski  2008    92  1:04.93  2:17.12  3:29.88    4:41.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  5:28.52                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  18:40