Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Joulukuu/VUS mestaruusuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  17:09   
  Järjestäjä  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2017         
 
 
Laji 1, 25m VU T13, 15, 17, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ella Hulkki  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            14.59   
Siiri Tiilikka  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            14.89   
Viivi Lehtonen  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            16.94   
Emma Lång  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            16.99   
Anita Poti  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            18.02   
Siiri Rantala  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            18.42   
Kristina Helsing  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            19.16   
Siiri Keski-Hannula  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            20.07   
Ida Enberg  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            20.26   
10  Ida Koivulahti  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            20.36   
                     
 
Laji 1, 25m VU T13, 15, 17, N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emma Haglund  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            13.51   
Petra Kivi  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            13.86   
Minna Ingi  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            14.16   
Jenny Grangärd  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            14.28   
Juliana Niinisalo  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            14.41   
Peppi Hölsö  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            14.55   
Sara Ikonen  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            14.79   
Sanna Rajamäki  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            14.99   
Aino Jerohin  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            15.33   
Sini Yli-Renko  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            15.33   
11  Ida Rantala  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            15.42   
12  Oona Hakomäki  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            15.87   
13  Joanna Lehto  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            15.89   
                     
 
Laji 1, 25m VU T13, 15, 17, N, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Milja Mielty  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            12.85   
Anniina Kylkisalo  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            14.07   
Wendela Vuorinen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            14.66   
Ellen Vuollet  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            15.37   
Pauliina Mielty  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            19.14   
                     
 
Laji 1, 25m VU T13, 15, 17, N, Loppukilpailut 18 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jenni Kylkisalo  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            13.55   
                     
 
Laji 2, 25m VU P14, 16, 18, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Simon Ravals  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            12.22   
Alex Lydman  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            12.38   
Elias Kalliokoski  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            13.10   
Teemu Oksakari  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            13.58   
Sohneel Mandpe  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            15.12   
Matias Pikkala  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            15.60   
Roni Hägen  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            15.73   
Alex Koskela  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            16.32   
Olli Alanko  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            16.74   
10  Jere Keski-Hannula  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            16.88   
11  Rene Mäenpää  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            19.82   
12  Toivo Vainio  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            23.09   
Hannes Strömbäck  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 25m VU P14, 16, 18, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Claes Fjellström  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            12.29   
Robin Söderholm  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            12.30   
Kirill Helsing  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            12.41   
Nader Khalili  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            12.46   
Juuso Syrjälä  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            12.97   
Ali Khalili  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            13.28   
Joonas Järvi  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            13.33   
Oskari Ketonen  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            13.73   
Ahti Alavillamo  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            14.11   
                     
 
Laji 2, 25m VU P14, 16, 18, M, Loppukilpailut 17 - 18 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Hermanni Taimisto  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            12.13   
Arttu Kojonen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            13.43   
                     
 
Laji 2, 25m VU P14, 16, 18, M, Loppukilpailut 19 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nico Palotie  1992  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            11.53   
                     
 
Laji 3, 25m VU T8, 9, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Laura Björkstrand  2009  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            21.40   
                     
 
Laji 3, 25m VU T8, 9, Loppukilpailut 9 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kaisa Hakala  2008  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            20.59   
Ada Sainio  2008  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            21.16   
Aino Jämsä  2008  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            21.34   
                     
 
Laji 4, 25m VU P8, 9, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Konstantinos Karagiannis  2009  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            20.20   
Michail Angelos Karagiannis  2009  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            20.45   
                     
 
Laji 4, 25m VU P8, 9, Loppukilpailut 9 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veikka Turunen  2008  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            17.42   
                     
 
Laji 5, 50m VU T10, 11, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Siiri Rantala  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            39.86   
Kristina Helsing  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            40.64   
Siiri Keski-Hannula  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            45.68   
Ida Koivulahti  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            46.05   
Michelle Fellman  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            46.89   
Ada Sainio  2008  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            48.91   
Aina Keiski  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            49.24   
Alma Holmlund  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            50.06   
Linn Löfqvist  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            50.25   
10  Elsi Vedenjuoksu  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            52.26   
11  Tiia Reini  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            53.64   
Aino Jämsä  2008  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 50m VU T10, 11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Fia Stenman  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            30.42   
Anni Turunen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            31.28   
Anni Kärkkäinen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            32.32   
Hannah Lamminmäki  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            32.63   
Ellen Williamsson  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            34.72   
Amanda Lång  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            36.02   
Sofia Viitanen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            38.44   
Nelly Eriksson  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            42.22   
Mariana Mäki  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            44.15   
10  Ellinor Ollikainen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            45.38   
11  Elsa Vainio  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            45.90   
12  Julia Håkans  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            47.82   
13  Neela Perälä  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            52.03   
                     
 
Laji 6, 50m VU P10, 11, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veikka Turunen  2008  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            39.07   
Aaron Qvisén  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            39.76   
Kasper Ikonen  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            40.05   
Netanel Hong  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            43.05   
Konstantinos Karagiannis  2009  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            43.06   
Oskar Söderlund  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            44.27   
Rene Mäenpää  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            45.90   
Michail Angelos Karagiannis  2009  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            47.80   
Aapo Ponsiluoma  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            49.70   
10  Vili Lahtinen  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            51.83   
11  Valtteri Lahtinen  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            53.08   
12  Matvej Ustimenko  2008  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            53.21   
13  Adam Westeråker  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            56.91   
14  Iivari Launonen  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            57.77   
15  Niklas Rautava  2009  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            59.20   
Hannes Strömbäck  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 50m VU P10, 11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aatu Jämsä  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            42.43   
Axel Asplund  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            47.19   
Iivari Kautiainen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            48.74   
Toivo Vainio  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            49.28   
                     
 
Laji 8, 50m Vapaauinti VAM Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nader Khalili  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            26.08  Uusi Suomen ennätys 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti T12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Veera Välivainio  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.02        1:08.43   
Enni Kinnunen  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.04        1:10.45   
Inger Isaksen  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.27        1:10.70   
Laura Sofia Oksakari  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.97        1:12.22   
Veera Hautamäki  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.43        1:13.39   
Matilda Holmlund  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.95        1:13.52   
Emilia Ehnström  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.16        1:23.08   
Aino Kankaanpää  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.01        1:26.69   
Siiri Rantala  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.09        1:36.84   
10  Ellinor Ollikainen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    48.72        1:44.20   
11  Julia Håkans  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    57.55        2:03.04   
Inkeri Niemi  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Salomo Pihlaja  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.24        1:12.22   
Viljo Varsanpää  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.17        1:18.94   
Konsta Joensuu  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.33        1:24.91   
Werneri Ketonen  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    42.23        1:25.58   
Teemu Lepistö  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.93        1:25.76   
Eskil Halmelinna  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.51        1:31.39   
Roy Nukala  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    46.07        1:36.76   
Netanel Hong  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    46.59        1:39.98   
Kasper Ikonen  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    46.64        1:41.64   
10  Rene Mäenpää  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    53.68        1:53.29   
11  Eetu Rappe  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    52.39        1:54.62   
12  Oskar Söderlund  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    53.71        2:00.74   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jenni Kylkisalo  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    29.06        1:00.43   
Juliana Niinisalo  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    30.35        1:04.17   
Pirita Hautala  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.01        1:07.38   
Maija Björkholm  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    32.68        1:07.40   
Gitta Nukala  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    31.91        1:07.51   
Anniina Haarala  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    32.83        1:08.31   
Aamu Knuuttila  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.57        1:09.51   
Sara Ikonen  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.46        1:09.67   
Ninni Eriksson  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.22        1:12.19   
10  Maisa Berg  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.17        1:13.15   
11  Sini Yli-Renko  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.02        1:15.29   
12  Salla Lehtimäki  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.64        1:15.80   
13  Oona Hakomäki  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.26        1:16.58   
14  Sara Ruotsalainen  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.94        1:16.70   
15  Veera Varsanpää  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.08        1:18.32   
16  Amanda Lång  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    39.09        1:19.44   
17  Pauliina Mielty  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    48.72        1:50.25   
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Hermanni Taimisto  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    27.37        55.66   
Elias Kalliokoski  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    28.62        59.52   
Simon Ravals  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    28.87        59.92   
Joonas Järvi  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    29.21        1:01.52   
Ali Khalili  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    29.41        1:01.83   
Filip Jåfs  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    30.11        1:01.88   
Teemu Oksakari  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    30.43        1:03.46   
Arttu Niemi  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    31.46        1:05.82   
Pietari Puutio  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.93        1:12.81   
10  Matias Pikkala  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.20        1:14.15   
11  Roni Hägen  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.06        1:15.48   
12  Olli Alanko  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.05        1:19.85   
13  Linus Vuollet  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.01        1:22.87   
14  Jere Keski-Hannula  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.56        1:27.57   
                     
 
Laji 13, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emma Haglund  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    32.25        1:08.82   
Sanna Rajamäki  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.12        1:19.50   
Fia Stenman  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.34        1:20.24   
Ellen Vuollet  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.65        1:22.35   
Joanna Lehto  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.33        1:27.88   
Oona Hakomäki  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.56        1:28.48   
Veera Varsanpää  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.02        1:32.16   
Sanni Lehtonen  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.70        1:33.15   
Emma Lång  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    45.11        1:34.11   
10  Amanda Lång  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    45.70        1:35.99   
11  Anita Poti  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    48.30        1:39.43   
12  Emilia Ehnström  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    50.89        1:41.04   
13  Sofia Viitanen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    48.37        1:46.29   
14  Kristina Helsing  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    54.32        1:49.72   
15  Mariana Mäki  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    55.24        1:51.74   
16  Inkeri Niemi  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            1:53.74   
17  Ida Enberg  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    55.51        1:58.13   
18  Siiri Rantala  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    54.50        1:58.53   
19  Kaisa Hakala  2008  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:00.70        2:05.19   
20  Aino Jämsä  2008  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    58.06        2:06.94   
Aino Kankaanpää  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Elsa Vainio  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Neela Perälä  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
Nelly Eriksson  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
Sini Yli-Renko  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 14, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Claes Fjellström  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    28.51        1:02.14   
Hermanni Taimisto  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    29.20        1:02.55   
Robin Söderholm  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    29.85        1:02.74   
Alex Lydman  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    28.77        1:03.31   
Kirill Helsing  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    30.90        1:04.94   
Juuso Syrjälä  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    32.45        1:07.86   
Nader Khalili  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    32.24        1:09.98   
Oskari Ketonen  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.48        1:13.81   
Arttu Kojonen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.11        1:18.76   
10  Roni Hägen  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.95        1:25.68   
11  Sohneel Mandpe  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.87        1:28.43   
12  Adam Björkstrand  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.83        1:31.32   
13  Alex Koskela  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    44.94        1:33.87   
14  Olli Alanko  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    44.21        1:34.51   
15  Jere Keski-Hannula  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    46.45        1:39.77   
16  Teemu Lepistö  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.77        1:40.65   
17  Veikka Turunen  2008  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.16        1:44.78   
18  Netanel Hong  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    51.36        1:48.78   
19  Iivari Kautiainen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    57.68        1:57.78   
20  Axel Asplund  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:00.40        2:02.91   
Aaron Qvisén  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Aatu Jämsä  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
Ahti Alavillamo  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Hannes Strömbäck  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
Kasper Ikonen  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
Konsta Joensuu  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 15, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Milja Mielty  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    29.69        1:03.86   
Ella Hulkki  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.05        1:12.08   
Petra Kivi  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.88        1:12.85   
Jenny Grangärd  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.99        1:14.03   
Juliana Niinisalo  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.93        1:15.40   
Pirita Hautala  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.11        1:18.95   
Aino Jerohin  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    35.15        1:19.16   
Peppi Hölsö  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    36.32        1:19.37   
Aamu Knuuttila  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    39.01        1:23.11   
10  Inger Isaksen  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.50        1:25.34   
11  Sara Ikonen  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    39.60        1:27.06   
12  Maisa Berg  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.57        1:27.34   
13  Anni Kärkkäinen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.18        1:28.01   
14  Minna Ingi  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.80        1:28.91   
15  Hannah Lamminmäki  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.23        1:29.50   
16  Veera Välivainio  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    39.68        1:30.72   
17  Enni Kinnunen  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.90        1:31.75   
18  Sara Ruotsalainen  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.80        1:32.05   
19  Laura Sofia Oksakari  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.59        1:32.56   
20  Ida Rantala  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    38.94        1:32.77   
21  Veera Hautamäki  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    41.71        1:32.97   
22  Salla Lehtimäki  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.83        1:36.24   
                     
 
Laji 16, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Nico Palotie  1992  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    26.19        57.57   
Simon Ravals  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    28.44        1:02.79   
Elias Kalliokoski  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.65        1:10.37   
Ali Khalili  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    32.61        1:11.50   
Teemu Oksakari  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.12        1:11.62   
Hermanni Taimisto  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    32.60        1:12.24   
Joonas Järvi  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.64        1:12.53   
Juuso Syrjälä  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.59        1:16.44   
Arttu Niemi  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.84        1:26.67   
10  Pietari Puutio  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    48.48        1:46.82   
                     
 
Laji 19, 50m VU T13, 15, 17, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ella Hulkki  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            30.68   
Pirita Hautala  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            31.26   
Matilda Holmlund  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            33.32   
Anniina Haarala  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            33.35   
Emma Lång  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            37.50   
Viivi Lehtonen  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            38.35   
Emilia Ehnström  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            38.59   
Anita Poti  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            39.11   
Ida Enberg  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            45.86   
Sanni Lehtonen  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Veera Varsanpää  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 19, 50m VU T13, 15, 17, N, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emma Haglund  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            28.04   
Petra Kivi  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            29.46   
Juliana Niinisalo  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            30.14   
Sara Ikonen  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            31.26   
Minna Ingi  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            31.77   
Sanna Rajamäki  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            32.73   
Ninni Eriksson  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            32.95   
Maija Björkholm  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            33.30   
Ida Rantala  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            33.68   
10  Sara Ruotsalainen  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            35.12   
                     
 
Laji 19, 50m VU T13, 15, 17, N, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Milja Mielty  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            27.13   
Wendela Vuorinen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            29.99   
Anniina Kylkisalo  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            30.53   
Ellen Vuollet  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            33.76   
Pauliina Mielty  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            45.02   
                     
 
Laji 19, 50m VU T13, 15, 17, N, Loppukilpailut 18 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jenni Kylkisalo  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            28.10   
Denize Korkiakoski  1999  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            29.71   
                     
 
Laji 20, 50m VU P14, 16, 18, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Alex Lydman  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            26.38   
Simon Ravals  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            27.08   
Elias Kalliokoski  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            27.69   
Filip Jåfs  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            27.95   
Teemu Oksakari  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            29.34   
Matias Pikkala  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            32.48   
Adam Björkstrand  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            34.72   
Sohneel Mandpe  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            35.05   
Linus Vuollet  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            36.12   
10  Alex Koskela  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            36.28   
11  Toivo Vainio  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            49.03   
                     
 
Laji 20, 50m VU P14, 16, 18, M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Claes Fjellström  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            25.80   
Nader Khalili  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            26.08   
Robin Söderholm  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            26.12   
Juuso Syrjälä  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            28.52   
Joonas Järvi  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            28.79   
Ali Khalili  2001  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            29.16   
Oskari Ketonen  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            29.57   
Ahti Alavillamo  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            29.86   
                     
 
Laji 20, 50m VU P14, 16, 18, M, Loppukilpailut 17 - 18 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Hermanni Taimisto  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            27.66   
                     
 
Laji 20, 50m VU P14, 16, 18, M, Loppukilpailut 19 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nico Palotie  1992  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            25.40   
                     
 
Laji 21, 25m Selkäuinti T8, 9, Loppukilpailut 9 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aino Jämsä  2008  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            25.71   
Kaisa Hakala  2008  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            25.74   
Ada Sainio  2008  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            26.30   
                     
 
Laji 22, 25m Selkäuinti P8, 9, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Konstantinos Karagiannis  2009  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            23.07   
Michail Angelos Karagiannis  2009  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            23.13   
                     
 
Laji 22, 25m Selkäuinti P8, 9, Loppukilpailut 9 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veikka Turunen  2008  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            22.82   
                     
 
Laji 23, 50m Rintauinti T10, 11, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kristina Helsing  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            53.48   
Siiri Keski-Hannula  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            58.35   
Ida Koivulahti  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            59.04   
Siiri Rantala  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            1:05.24   
Aino Jämsä  2008  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            1:07.82   
Kaisa Hakala  2008  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
                     
 
Laji 23, 50m Rintauinti T10, 11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Fia Stenman  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            41.94   
Anni Turunen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            42.54   
Nelly Eriksson  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            52.87   
Sofia Viitanen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            55.39   
Mariana Mäki  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            56.47   
Ellinor Ollikainen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            57.39   
Neela Perälä  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            58.64   
Elsa Vainio  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            1:09.76   
Julia Håkans  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
                     
 
Laji 24, 50m Rintauinti P10, 11, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Netanel Hong  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            53.95   
Kasper Ikonen  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            1:00.57   
Oskar Söderlund  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            1:01.84   
Aaron Qvisén  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Hannes Strömbäck  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 24, 50m Rintauinti P10, 11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Viljo Varsanpää  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            47.45   
Axel Asplund  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            57.05   
Iivari Kautiainen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            1:00.44   
Aatu Jämsä  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            1:03.35   
                     
 
Laji 25, 100m Rintauinti T12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Veera Välivainio  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    42.60        1:29.97   
Enni Kinnunen  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.42        1:29.99   
Veera Hautamäki  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    42.82        1:32.54   
Ellen Williamsson  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    45.09        1:35.14   
Hannah Lamminmäki  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    45.55        1:36.16   
Viivi Lehtonen  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.92        1:38.62   
Matilda Holmlund  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.24        1:39.74   
Laura Sofia Oksakari  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    46.20        1:40.75   
                     
 
Laji 26, 100m Rintauinti P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Salomo Pihlaja  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    46.79        1:40.05   
Roy Nukala  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    51.27        1:46.32   
Konsta Joensuu  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    50.95        1:46.55   
Werneri Ketonen  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    53.06        1:49.06   
Oskar Söderlund  2007  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:02.20        2:14.25   
Eskil Halmelinna  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 27, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Wendela Vuorinen  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.78  1:14.46  2:03.67    2:38.81   
Pirita Hautala  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    37.80  1:20.95  2:09.16    2:46.15   
Inger Isaksen  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    39.01  1:23.82  2:18.09    2:56.06   
Maisa Berg  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    40.09  1:26.09  2:17.42    3:02.58   
Anni Kärkkäinen  2006  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    39.47  1:36.34  2:28.20    3:08.86   
Ida Rantala  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    42.27  1:36.64  2:31.27    3:16.70   
Salla Lehtimäki  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    44.87  1:36.85  2:35.09    3:20.36   
Sanni Lehtonen  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    46.51  1:40.45  2:34.39    3:22.19   
Aamu Knuuttila  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 28, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Hermanni Taimisto  2000  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    31.86  1:07.30  1:47.47    2:20.07   
Kirill Helsing  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    32.78  1:12.99  1:55.43    2:32.07   
Joonas Järvi  2002  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    33.07  1:15.19  2:01.29    2:37.29   
Filip Jåfs  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    34.67  1:17.68  2:09.35    2:46.46   
Arttu Niemi  2003  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    39.59  1:22.39  2:16.75    2:53.23   
Pietari Puutio  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    49.85  1:36.12  2:35.47    3:14.12   
Adam Björkstrand  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    43.80  1:32.86  2:32.16    3:15.03   
Linus Vuollet  2004  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    47.20  1:39.96  2:39.67    3:24.39   
Salomo Pihlaja  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 8.5 Ylimääräinen käsiveto sukelluksissa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 29, 8X25 VUV T12/P12, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Rollo Jr Kilpa  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            2:44.00   
  Nelly Eriksson  2006                 
  Neela Perälä  2006      1:23.73        1:23.73   
  Elsa Vainio  2006                 
  Aatu Jämsä  2006      2:08.23        2:08.23   
  Iivari Kautiainen  2006                 
  Axel Asplund  2006      2:44.00        2:44.00   
  Mariana Mäki  2006                 
  Sofia Viitanen  2006      2:44.00        2:44.00   
                     
Vus Rollo  2005  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  Adam Björkstrand  2005                 
  Konsta Joensuu  2005      32.86        32.86   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  17:09