Osallistujaluettelo Laji 1-36 
 
  Kilpailu  Toulokuu uinnit    Tulostuspäivämäärä  23 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vaasa    Tulostusaika  12:46   
  Järjestäjä  Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 1, 200m Perhosuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
15  Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  25 m  2:34.95  2:38.95   
118  Löfqvist Tilde  2004  VUS-VSS  04A869  50 m  3:02.03  3:02.03   
 
Laji 2, 200m Perhosuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
25  Porkkala Juho  2001  SeUi  01A128  50 m  2:18.63  2:18.63   
71  Jåfs Filip  2004  VUS-VSS  04A211  25 m       
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
57  Hulkki Ella  2004  VUS-VSS  04A200  50 m  34.26  34.26   
99  Kylkisalo Viivi  2004  VUS-VSS  04A388  50 m  37.30  37.30   
157  Strandberg Lise  2003  VUS-VSS  03B140  50 m  37.52  37.52   
188  Varsanpää Veera  2004  VUS-VSS  04B023  50 m  38.15  38.15   
186  Hautala Maria  2003  KuRy  03A911  25 m  37.79  38.79   
93  Korkiakoski Tara  2003  VUS-VSS  03A152  25 m  38.59  39.59   
154  Sillanpää Ella  2005  VUS-VSS  05A818  50 m  40.35  40.35   
Söderlund Maja  2005  JS-PU  05A701  25 m  45.60  46.60   
128  Niemi Inkeri  2005  VUS-VSS  05A703  50 m  49.48  49.48   
10  45  Hakala Kaisa  2008  VUS-VSS  08A182  50 m  52.28  52.28   
11  73  Jämsä Aino  2008  VUS-VSS  08A218  50 m  53.85  53.85   
12  39  Fellman Michelle  2007  VUS-VSS  07A738  50 m  54.03  54.03   
13  92  Koivulahti Lina  2009  VUS-VSS  09A230  50 m  54.43  54.43   
14  174  Vedenjuoksu Elsi  2007  VUS-VSS  07A744  50 m  55.73  55.73   
15  Korpi Anna  2008  IK  08A026  50 m  56.23  56.23   
16  53  Hertsbacka Emma  2010  VUS-VSS  10A065  50 m  57.30  57.30   
17  111  Lintala Siiri  2009  VUS-VSS  09A234  50 m  57.52  57.52   
18  152  Sainio Ada  2008  VUS-VSS  08A223  25 m  56.57  57.57   
19  54  Holmlund Alma  2007  VUS-VSS  07A737  50 m  57.87  57.87   
20  64  Ilonen Jenni  2009  VUS-VSS  09A240  50 m  1:00.18  1:00.18   
21  Sundvik Evelina  2006  JS-PU  06A960  25 m       
22  11  Hietanen Hanna Eveliina  2005  Virkiä  05A830  25 m       
23  82  Keiski Aina  2007  VUS-VSS  07A565  25 m       
24  106  Lehtonen Noora  2007  VUS-VSS  07A787  25 m       
25  117  Löfqvist Linn  2007  VUS-VSS  07A622  25 m       
26  146  Rantatalo Elsa  2006  VUS-VSS  06A988  25 m       
27  148  Reini Tiia  2007  VUS-VSS  07A736  25 m       
28  187  Ollikkala Kiira Liina Maria  2008  KuRy  08A519  25 m       
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
159  Syrjälä Juuso  2001  VUS-VSS  01B002  25 m  32.32  33.32   
75  Kalliokoski Elias  2003  VUS-VSS  03A531  25 m  32.60  33.60   
151  Saha Emil  2003  VUS-VSS  03A067  50 m  36.81  36.81   
20  Lemberg Ville  2005  SeUi  05A895  25 m  45.57  46.57   
169  Turunen Veikka  2008  VUS-VSS  08A217  50 m  47.62  47.62   
27  Tavast Oskari  2007  SeUi  07A495  25 m  46.86  47.86   
56  Hong Netanel  2007  VUS-VSS  07A164  25 m  49.81  50.81   
143  Qvisén Aaron  2007  VUS-VSS  07A421  50 m  50.86  50.86   
141  Ponsiluoma Aapo  2007  VUS-VSS  07A733  50 m  51.46  51.46   
10  77  Karagiannis Konstantinos  2009  VUS-VSS  09A094  50 m  51.54  51.54   
11  122  Mäenpää Rene  2007  VUS-VSS  07A474  50 m  52.45  52.45   
12  62  Ikonen Kasper  2007  VUS-VSS  07A420  25 m  52.51  53.51   
13  78  Karagiannis Michail Angelos  2009  VUS-VSS  09A093  50 m  53.88  53.88   
14  149  Roukus Kie  2007  VUS-VSS  07A791  50 m  54.78  54.78   
15  163  Söderlund Oskar  2007  VUS-VSS  07A280  50 m  54.99  54.99   
16  104  Launonen Iivari  2007  VUS-VSS  07A743  50 m  55.18  55.18   
17  172  Vainio Toivo  2006  VUS-VSS  06A938  50 m  55.28  55.28   
18  101  Lahtinen Valtteri  2007  VUS-VSS  07A362  50 m  56.17  56.17   
19  90  Koho Felix  2005  VUS-VSS  05B145  50 m  56.77  56.77   
20  102  Lahtinen Vili  2007  VUS-VSS  07A364  50 m  57.50  57.50   
21  22  Myllykoski Topias  2008  SeUi  08A036  25 m  59.36  1:00.36   
22  29  Anderson Erik  2008  VUS-VSS  08A529  50 m  1:00.56  1:00.56   
23  180  Vuollet Alfons  2010  VUS-VSS  10A053  50 m  1:01.07  1:01.07   
24  175  West Oskar  2006  VUS-VSS  06A742  50 m  1:01.25  1:01.25   
25  185  Hahto Nuutti  2008  KuRy  08A518  25 m  1:03.75  1:04.75   
26  41  Friman Lukas  2008  VUS-VSS  08A517  50 m  1:05.70  1:05.70   
27  66  Jakobsson Jonatan  2007  VUS-VSS  07A800  50 m  1:06.05  1:06.05   
28  97  Kotanen Erik  2006  VUS-VSS  06A965  25 m       
29  120  Markko Matias  2007  VUS-VSS  07A774  25 m       
30  170  Ustimenko Matvej  2008  VUS-VSS  08A457  25 m       
31  176  Wester?ker Adam  2007  VUS-VSS  07A739  25 m       
32  191  Lehtimäki Leo  2006  VUS-VSS    25 m       
33  192  Tidström Carl-Victor  2010  VUS-VSS    25 m       
 
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
121  Miettinen Jenna  1999  VUS-VSS  99A920  25 m  1:12.09  1:15.09   
70  Jormanainen Emma  2003  VUS-VSS  03A789  50 m  1:22.99  1:22.99   
67  Jerohin Aino  2003  VUS-VSS  03A154  50 m  1:23.92  1:23.92   
108  Lehtonen Viivi  2004  VUS-VSS  04A451  50 m  1:25.68  1:25.68   
49  Hautala Pirita  2004  VUS-VSS  04B022  50 m  1:26.25  1:26.25   
89  Knuuttila Aamu  2004  VUS-VSS  04A531  25 m  1:23.47  1:26.47   
18  Kekola Noora  2004  SeUi  04A028  25 m  1:25.67  1:28.67   
87  Kinnunen Enni  2005  VUS-VSS  05A193  50 m  1:29.63  1:29.63   
24  Nurmela Viivi  2004  SeUi  04A033  25 m  1:27.25  1:30.25   
10  156  Stenman Fia  2006  VUS-VSS  06A349  25 m  1:30.86  1:33.86   
11  109  Lehtonen Viivi  2005  VUS-VSS  05A724  50 m  1:34.73  1:34.73   
12  107  Lehtonen Sanni  2004  VUS-VSS  04B019  50 m  1:34.99  1:34.99   
13  36  Ekebohm Ida  2005  VUS-VSS  05A675  50 m  1:35.15  1:35.15   
14  Päivärinta Elsa  2004  IK  04B124  25 m  1:35.29  1:38.29   
15  126  Nielsen Amanda  2005  VUS-VSS  05A640  25 m  1:40.96  1:43.96   
16  105  Lehtimäki Salla  2002  VUS-VSS  02B135  50 m  1:44.05  1:44.05   
17  58  Hulkki Iina  2006  VUS-VSS  06A179  25 m  1:41.91  1:44.91   
18  Söderlund Maja  2005  JS-PU  05A701  25 m  1:42.39  1:45.39   
19  160  Syvänen Senni  2005  VUS-VSS  05A745  50 m  1:47.20  1:47.20   
20  10  Antila Aada  2007  Virkiä  07A530  25 m  1:46.86  1:49.86   
21  178  Villför Anna  2004  VUS-VSS  04A714  50 m  1:51.41  1:51.41   
22  76  Kankaanpää Aino  2005  VUS-VSS  05A634  25 m  1:48.90  1:51.90   
23  171  Vainio Elsa  2006  VUS-VSS  06A770  50 m  1:51.97  1:51.97   
24  52  Helsing Kristina  2007  VUS-VSS  07A424  25 m  1:49.05  1:52.05   
25  37  Eriksson Nelly  2006  VUS-VSS  06A711  50 m  1:52.18  1:52.18   
26  138  Perälä Neela  2006  VUS-VSS  06A765  50 m  1:56.48  1:56.48   
27  177  Viitanen Sofia  2006  VUS-VSS  06A393  50 m  1:56.83  1:56.83   
28  84  Keski-Hannula Siiri  2007  VUS-VSS  07A431  50 m  2:01.19  2:01.19   
29  124  Mäki Mariana  2006  VUS-VSS  06A413  50 m  2:02.22  2:02.22   
30  136  Ollikainen Ellinor  2006  VUS-VSS  06A598  50 m  2:02.74  2:02.74   
31  145  Rantala Siiri  2007  VUS-VSS  07A433  50 m  2:07.64  2:07.64   
32  128  Niemi Inkeri  2005  VUS-VSS  05A703  25 m  2:06.05  2:09.05   
33  129  Niemikorpi Anni  2006  VUS-VSS  06A648  25 m  2:07.66  2:10.66   
34  11  Hietanen Hanna Eveliina  2005  Virkiä  05A830  25 m  2:08.14  2:11.14   
35  21  Myllykoski Evelina  2006  SeUi  06A043  25 m  2:08.48  2:11.48   
36  Päivärinta Venla  2008  IK  08A129  25 m  2:09.94  2:12.94   
 
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
133  Oksakari Joona  2000  VUS-VSS  00A358  50 m  1:11.54  1:11.54   
162  Söderholm Robin  2002  VUS-VSS  02A224  50 m  1:11.96  1:11.96   
17  Kekola Jere  2000  SeUi  00A330  25 m  1:09.68  1:12.68   
51  Helsing Kirill  2002  VUS-VSS  02A658  50 m  1:13.51  1:13.51   
159  Syrjälä Juuso  2001  VUS-VSS  01B002  50 m  1:15.43  1:15.43   
40  Fjellström Claes  2001  VUS-VSS  01A078  25 m  1:12.92  1:15.92   
86  Khalili Nader  2001  VUS-VSS  01B263  50 m  1:23.53  1:23.53   
59  Hägen Roni  2003  VUS-VSS  03B272  25 m  1:26.19  1:29.19   
127  Niemi Arttu  2003  VUS-VSS  03A730  50 m  1:34.61  1:34.61   
10  79  Kaslin Adrian  2005  VUS-VSS  05A414  50 m  1:39.11  1:39.11   
11  48  Hatunen Ilari  2006  VUS-VSS  06A076  25 m  1:36.93  1:39.93   
12  96  Koskela Alex  2004  VUS-VSS  04B017  50 m  1:44.34  1:44.34   
13  181  Vuollet Linus  2004  VUS-VSS  04A241  50 m  1:45.95  1:45.95   
14  69  Jokiaho Joel  2004  VUS-VSS  04B015  25 m  1:43.30  1:46.30   
15  Korpi Lauri  2006  IK  06A056  25 m  1:43.37  1:46.37   
16  131  Nukala Roy  2005  VUS-VSS  05A987  50 m  1:47.30  1:47.30   
17  85  Ketonen Werneri  2005  VUS-VSS  05A661  50 m  1:48.68  1:48.68   
18  83  Keski-Hannula Jere  2004  VUS-VSS  04A220  50 m  1:52.19  1:52.19   
19  19  Kekola Rasmus  2006  SeUi  06A007  50 m  1:59.50  1:59.50   
20  123  Mäenpää Viljam  2003  VUS-VSS  03B145  50 m  1:59.99  1:59.99   
21  110  Lepistö Teemu  2005  VUS-VSS  05A728  25 m  1:57.28  2:00.28   
22  81  Kautiainen Iivari  2006  VUS-VSS  06A671  50 m  2:03.22  2:03.22   
23  30  Asplund Axel  2006  VUS-VSS  06A831  25 m       
24  72  Jämsä Aatu  2006  VUS-VSS  06A404  25 m       
25  166  Toiviainen Konsta  2007  VUS-VSS  07A757  25 m       
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
44  Haglund Emma  2003  VUS-VSS  03A493  25 m  27.68  28.68   
98  Kylkisalo Jenni  1999  VUS-VSS  99B122  50 m  28.89  28.89   
88  Kivi Petra  2003  VUS-VSS  03A153  50 m  30.18  30.18   
182  Vuorinen Wendela  2000  VUS-VSS  00A221  50 m  30.77  30.77   
168  Turunen Anni  2006  VUS-VSS  06A416  50 m  32.20  32.20   
165  Tiilikka Siiri  2004  VUS-VSS  04A253  25 m  31.70  32.70   
46  Hakomäki Oona  2002  VUS-VSS  02B281  50 m  33.40  33.40   
60  Högback Joanna  2007  VUS-VSS  07A150  50 m  33.62  33.62   
103  Lamminmäki Hannah  2006  VUS-VSS  06A351  25 m  32.63  33.63   
10  50  Hautamäki Veera  2005  VUS-VSS  05A252  25 m  33.37  34.37   
11  31  Berg Maisa  2003  VUS-VSS  03B163  25 m  33.80  34.80   
12  11  Hietanen Hanna Eveliina  2005  Virkiä  05A830  50 m  36.78  36.78   
13  116  Lång Emma  2004  VUS-VSS  04B005  50 m  37.68  37.68   
14  137  Pakka Iida-isabella  2004  VUS-VSS  04A663  50 m  38.54  38.54   
15  Päivärinta Elsa  2004  IK  04B124  25 m  38.75  39.75   
16  187  Ollikkala Kiira Liina Maria  2008  KuRy  08A519  25 m  50.39  51.39   
17  153  Santanen Oona  2005  VUS-VSS  05B157  25 m       
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
74  Järvi Joonas  2002  VUS-VSS  02A227  50 m  28.66  28.66   
Ekstrand Frans  2002  JS-PU  02B032  25 m  28.70  29.70   
140  Pikkala Matias  2004  VUS-VSS  04A735  50 m  31.33  31.33   
119  Mandpe Sohneel  2004  VUS-VSS  04B018  50 m  31.35  31.35   
169  Turunen Veikka  2008  VUS-VSS  08A217  50 m  37.70  37.70   
14  Jumppanen Lauri  2007  SeUi  07A543  25 m  41.62  42.62   
22  Myllykoski Topias  2008  SeUi  08A036  25 m  45.48  46.48   
90  Koho Felix  2005  VUS-VSS  05B145  50 m  47.10  47.10   
185  Hahto Nuutti  2008  KuRy  08A518  25 m  54.80  55.80   
 
Laji 9, 200m Selkäuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
57  Hulkki Ella  2004  VUS-VSS  04A200  25 m  2:31.10  2:35.10   
42  Grangärd Jenny  2003  VUS-VSS  03A151  25 m  2:35.27  2:39.27   
 
Laji 10, 200m Selkäuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
135  Oksakari Teemu  2003  VUS-VSS  03A161  50 m  2:26.97  2:26.97   
147  Ravals Simon  2003  VUS-VSS  03A528  25 m  2:32.00  2:36.00   
127  Niemi Arttu  2003  VUS-VSS  03A730  25 m  2:47.46  2:51.46   
Ahola Antti  2001  Virkiä  01A609  25 m       
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
130  Niinisalo Juliana  2002  VUS-VSS  02B004  50 m  1:03.78  1:03.78   
49  Hautala Pirita  2004  VUS-VSS  04B022  50 m  1:05.84  1:05.84   
38  Eriksson Ninni  2003  VUS-VSS  03A657  50 m  1:06.47  1:06.47   
63  Ikonen Sara  2002  VUS-VSS  02B137  50 m  1:06.69  1:06.69   
32  Björkholm Maija  2003  VUS-VSS  03A211  50 m  1:07.78  1:07.78   
93  Korkiakoski Tara  2003  VUS-VSS  03A152  25 m  1:06.11  1:08.11   
184  Äkkinen Pihla  2005  VUS-VSS  05A195  50 m  1:08.62  1:08.62   
156  Stenman Fia  2006  VUS-VSS  06A349  50 m  1:08.71  1:08.71   
157  Strandberg Lise  2003  VUS-VSS  03B140  50 m  1:08.86  1:08.86   
10  43  Haarala Anniina  2004  VUS-VSS  04A019  50 m  1:08.92  1:08.92   
11  118  Löfqvist Tilde  2004  VUS-VSS  04A869  50 m  1:09.08  1:09.08   
12  65  Isaksen Inger  2005  VUS-VSS  05A163  50 m  1:09.15  1:09.15   
13  87  Kinnunen Enni  2005  VUS-VSS  05A193  50 m  1:09.72  1:09.72   
14  18  Kekola Noora  2004  SeUi  04A028  25 m  1:07.89  1:09.89   
15  100  Kärkkäinen Anni  2006  VUS-VSS  06A642  50 m  1:10.02  1:10.02   
16  55  Holmlund Matilda  2005  VUS-VSS  05A734  50 m  1:10.40  1:10.40   
17  144  Rajamäki Sanna  2002  VUS-VSS  02B132  50 m  1:10.64  1:10.64   
18  112  Luoma Ella  2004  VUS-VSS  04A646  50 m  1:11.14  1:11.14   
19  108  Lehtonen Viivi  2004  VUS-VSS  04A451  50 m  1:11.41  1:11.41   
20  134  Oksakari Laura Sofia  2005  VUS-VSS  05A194  50 m  1:12.19  1:12.19   
21  188  Varsanpää Veera  2004  VUS-VSS  04B023  50 m  1:12.92  1:12.92   
22  183  Yli-Renko Sini  2002  VUS-VSS  02B286  50 m  1:13.35  1:13.35   
23  16  Kannosto Aamu  2005  SeUi  05A001  50 m  1:13.70  1:13.70   
24  154  Sillanpää Ella  2005  VUS-VSS  05A818  50 m  1:13.73  1:13.73   
25  36  Ekebohm Ida  2005  VUS-VSS  05A675  50 m  1:13.82  1:13.82   
26  150  Ruotsalainen Sara  2003  VUS-VSS  03B135  50 m  1:14.77  1:14.77   
27  105  Lehtimäki Salla  2002  VUS-VSS  02B135  50 m  1:15.12  1:15.12   
28  186  Hautala Maria  2003  KuRy  03A911  50 m  1:16.50  1:16.50   
29  46  Hakomäki Oona  2002  VUS-VSS  02B281  25 m  1:15.09  1:17.09   
30  126  Nielsen Amanda  2005  VUS-VSS  05A640  25 m  1:17.93  1:19.93   
31  115  Lång Amanda  2006  VUS-VSS  06A402  25 m  1:19.44  1:21.44   
32  137  Pakka Iida-isabella  2004  VUS-VSS  04A663  50 m  1:22.71  1:22.71   
33  10  Antila Aada  2007  Virkiä  07A530  25 m  1:20.75  1:22.75   
34  58  Hulkki Iina  2006  VUS-VSS  06A179  50 m  1:23.60  1:23.60   
35  116  Lång Emma  2004  VUS-VSS  04B005  50 m  1:23.81  1:23.81   
36  11  Hietanen Hanna Eveliina  2005  Virkiä  05A830  50 m  1:24.44  1:24.44   
37  128  Niemi Inkeri  2005  VUS-VSS  05A703  50 m  1:27.46  1:27.46   
38  76  Kankaanpää Aino  2005  VUS-VSS  05A634  25 m  1:26.69  1:28.69   
39  160  Syvänen Senni  2005  VUS-VSS  05A745  50 m  1:29.03  1:29.03   
40  26  Porkkala Sanni  2004  SeUi  04A034  50 m  1:29.75  1:29.75   
41  37  Eriksson Nelly  2006  VUS-VSS  06A711  50 m  1:30.67  1:30.67   
42  125  M?k?r?inen Matilda  2006  VUS-VSS  06A968  50 m  1:31.60  1:31.60   
43  178  Villför Anna  2004  VUS-VSS  04A714  50 m  1:32.84  1:32.84   
44  171  Vainio Elsa  2006  VUS-VSS  06A770  25 m  1:32.40  1:34.40   
45  52  Helsing Kristina  2007  VUS-VSS  07A424  50 m  1:35.71  1:35.71   
46  39  Fellman Michelle  2007  VUS-VSS  07A738  50 m  1:36.84  1:36.84   
47  124  Mäki Mariana  2006  VUS-VSS  06A413  50 m  1:37.04  1:37.04   
48  129  Niemikorpi Anni  2006  VUS-VSS  06A648  25 m  1:35.50  1:37.50   
49  Korpi Anna  2008  IK  08A026  25 m  1:36.78  1:38.78   
50  21  Myllykoski Evelina  2006  SeUi  06A043  25 m  1:37.10  1:39.10   
51  82  Keiski Aina  2007  VUS-VSS  07A565  25 m  1:37.61  1:39.61   
52  45  Hakala Kaisa  2008  VUS-VSS  08A182  50 m  1:39.65  1:39.65   
53  91  Koivulahti Ida  2007  VUS-VSS  07A189  50 m  1:41.12  1:41.12   
54  73  Jämsä Aino  2008  VUS-VSS  08A218  50 m  1:41.63  1:41.63   
55  54  Holmlund Alma  2007  VUS-VSS  07A737  50 m  1:45.11  1:45.11   
56  136  Ollikainen Ellinor  2006  VUS-VSS  06A598  25 m  1:44.20  1:46.20   
57  148  Reini Tiia  2007  VUS-VSS  07A736  25 m  1:45.08  1:47.08   
58  34  Bj?rkstrand Laura  2009  VUS-VSS  09A192  50 m  1:47.09  1:47.09   
59  152  Sainio Ada  2008  VUS-VSS  08A223  50 m  1:48.48  1:48.48   
60  84  Keski-Hannula Siiri  2007  VUS-VSS  07A431  50 m  1:48.54  1:48.54   
61  117  Löfqvist Linn  2007  VUS-VSS  07A622  25 m  1:51.20  1:53.20   
62  138  Perälä Neela  2006  VUS-VSS  06A765  50 m  1:58.53  1:58.53   
63  53  Hertsbacka Emma  2010  VUS-VSS  10A065  50 m       
64  64  Ilonen Jenni  2009  VUS-VSS  09A240  25 m       
65  92  Koivulahti Lina  2009  VUS-VSS  09A230  25 m       
66  106  Lehtonen Noora  2007  VUS-VSS  07A787  25 m       
67  111  Lintala Siiri  2009  VUS-VSS  09A234  25 m       
68  146  Rantatalo Elsa  2006  VUS-VSS  06A988  25 m       
69  153  Santanen Oona  2005  VUS-VSS  05B157  25 m       
70  174  Vedenjuoksu Elsi  2007  VUS-VSS  07A744  25 m       
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
35  Brady Ethan  2002  VUS-VSS  02B293  25 m  54.95  56.95   
23  Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  25 m  57.08  59.08   
12  Aho Elmeri  2004  SeUi  04A232  50 m  1:00.14  1:00.14   
75  Kalliokoski Elias  2003  VUS-VSS  03A531  50 m  1:01.13  1:01.13   
151  Saha Emil  2003  VUS-VSS  03A067  50 m  1:05.45  1:05.45   
127  Niemi Arttu  2003  VUS-VSS  03A730  50 m  1:06.26  1:06.26   
140  Pikkala Matias  2004  VUS-VSS  04A735  50 m  1:07.56  1:07.56   
119  Mandpe Sohneel  2004  VUS-VSS  04B018  50 m  1:10.37  1:10.37   
139  Pihlaja Salomo  2005  VUS-VSS  05A900  50 m  1:10.66  1:10.66   
10  142  Puutio Pietari  2004  VUS-VSS  04A429  50 m  1:11.41  1:11.41   
11  Korpi Lauri  2006  IK  06A056  50 m  1:12.82  1:12.82   
12  96  Koskela Alex  2004  VUS-VSS  04B017  50 m  1:16.98  1:16.98   
13  69  Jokiaho Joel  2004  VUS-VSS  04B015  50 m  1:18.57  1:18.57   
14  85  Ketonen Werneri  2005  VUS-VSS  05A661  50 m  1:19.03  1:19.03   
15  68  Joensuu Konsta  2005  VUS-VSS  05A989  50 m  1:19.60  1:19.60   
16  123  Mäenpää Viljam  2003  VUS-VSS  03B145  50 m  1:19.69  1:19.69   
17  28  Alanko Olli  2004  VUS-VSS  04A924  50 m  1:19.93  1:19.93   
18  169  Turunen Veikka  2008  VUS-VSS  08A217  50 m  1:21.12  1:21.12   
19  Eklund Ivar  2006  JS-PU  06A455  50 m  1:21.41  1:21.41   
20  181  Vuollet Linus  2004  VUS-VSS  04A241  25 m  1:21.11  1:23.11   
21  19  Kekola Rasmus  2006  SeUi  06A007  50 m  1:25.17  1:25.17   
22  110  Lepistö Teemu  2005  VUS-VSS  05A728  50 m  1:25.50  1:25.50   
23  83  Keski-Hannula Jere  2004  VUS-VSS  04A220  25 m  1:27.57  1:29.57   
24  131  Nukala Roy  2005  VUS-VSS  05A987  50 m  1:30.41  1:30.41   
25  20  Lemberg Ville  2005  SeUi  05A895  25 m  1:30.00  1:32.00   
26  80  Kaslin Frej  2008  VUS-VSS  08A320  50 m  1:35.42  1:35.42   
27  77  Karagiannis Konstantinos  2009  VUS-VSS  09A094  50 m  1:35.61  1:35.61   
28  158  Strömbäck Hannes  2007  VUS-VSS  07A324  25 m  1:35.37  1:37.37   
29  72  Jämsä Aatu  2006  VUS-VSS  06A404  50 m  1:39.05  1:39.05   
30  141  Ponsiluoma Aapo  2007  VUS-VSS  07A733  50 m  1:40.68  1:40.68   
31  97  Kotanen Erik  2006  VUS-VSS  06A965  50 m  1:40.78  1:40.78   
32  81  Kautiainen Iivari  2006  VUS-VSS  06A671  50 m  1:43.34  1:43.34   
33  163  Söderlund Oskar  2007  VUS-VSS  07A280  50 m  1:44.79  1:44.79   
34  90  Koho Felix  2005  VUS-VSS  05B145  50 m  1:46.68  1:46.68   
35  30  Asplund Axel  2006  VUS-VSS  06A831  50 m  1:47.00  1:47.00   
36  122  Mäenpää Rene  2007  VUS-VSS  07A474  50 m  1:48.12  1:48.12   
37  78  Karagiannis Michail Angelos  2009  VUS-VSS  09A093  25 m  1:46.19  1:48.19   
38  170  Ustimenko Matvej  2008  VUS-VSS  08A457  50 m  1:48.32  1:48.32   
39  176  Wester?ker Adam  2007  VUS-VSS  07A739  50 m  1:50.20  1:50.20   
40  172  Vainio Toivo  2006  VUS-VSS  06A938  50 m  1:52.44  1:52.44   
41  102  Lahtinen Vili  2007  VUS-VSS  07A364  50 m  1:52.74  1:52.74   
42  101  Lahtinen Valtteri  2007  VUS-VSS  07A362  50 m  1:54.62  1:54.62   
43  175  West Oskar  2006  VUS-VSS  06A742  50 m  1:54.98  1:54.98   
44  104  Launonen Iivari  2007  VUS-VSS  07A743  50 m  1:55.38  1:55.38   
45  132  Nygård Eemeli  2008  VUS-VSS  08A397  50 m  2:03.54  2:03.54   
46  41  Friman Lukas  2008  VUS-VSS  08A517  50 m  2:07.52  2:07.52   
47  29  Anderson Erik  2008  VUS-VSS  08A529  25 m       
48  66  Jakobsson Jonatan  2007  VUS-VSS  07A800  25 m       
49  120  Markko Matias  2007  VUS-VSS  07A774  25 m       
50  149  Roukus Kie  2007  VUS-VSS  07A791  25 m       
51  166  Toiviainen Konsta  2007  VUS-VSS  07A757  25 m       
52  167  Turtiainen Teppo  2008  VUS-VSS  08A528  25 m       
53  180  Vuollet Alfons  2010  VUS-VSS  10A053  25 m       
54  185  Hahto Nuutti  2008  KuRy  08A518  25 m       
55  191  Lehtimäki Leo  2006  VUS-VSS    25 m       
56  192  Tidström Carl-Victor  2010  VUS-VSS    25 m       
 
Laji 13, 100m VU Naiset Masters 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
164  Thodin Petra  1968  VUS-VSS  68A028  50 m  1:07.71  1:07.71   
155  Sillanp?? Sara  1986  VUS-VSS  86A061  25 m       
 
Laji 14, 100m VU Miehet Masters 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
95  Korri Antti  1992  VUS-VSS  92A138  50 m  1:00.20  1:00.20   
47  Hanhim?ki Timo  1966  VUS-VSS  66A099  25 m       
 
Laji 15, 400m Vapaauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
182  Vuorinen Wendela  2000  VUS-VSS  00A221  25 m  4:46.20  4:54.20   
65  Isaksen Inger  2005  VUS-VSS  05A163  50 m  5:18.64  5:18.64   
168  Turunen Anni  2006  VUS-VSS  06A416  50 m  5:22.39  5:22.39   
13  Jouppila Annukka  2003  SeUi  03A120  25 m  5:14.82  5:22.82   
55  Holmlund Matilda  2005  VUS-VSS  05A734  50 m  5:28.44  5:28.44   
94  Korpilahti Jenna  2005  VUS-VSS  05A673  50 m  5:36.37  5:36.37   
60  Högback Joanna  2007  VUS-VSS  07A150  50 m  5:39.45  5:39.45   
134  Oksakari Laura Sofia  2005  VUS-VSS  05A194  50 m  5:46.94  5:46.94   
 
Laji 16, 400m Vapaauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
113  Lydman Alex  2003  VUS-VSS  03A218  25 m  4:08.05  4:16.05   
25  Porkkala Juho  2001  SeUi  01A128  25 m  4:18.68  4:26.68   
114  Lydman Lucas  2005  VUS-VSS  05A187  50 m  5:14.29  5:14.29   
142  Puutio Pietari  2004  VUS-VSS  04A429  50 m  5:19.03  5:19.03   
33  Björkstrand Adam  2005  VUS-VSS  05A478  50 m  5:46.22  5:46.22   
 
Laji 17, 400m Sekauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
89  Knuuttila Aamu  2004  VUS-VSS  04A531  50 m  6:00.45  6:00.45   
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
70  Jormanainen Emma  2003  VUS-VSS  03A789  50 m  37.18  37.18   
88  Kivi Petra  2003  VUS-VSS  03A153  50 m  37.85  37.85   
42  Grangärd Jenny  2003  VUS-VSS  03A151  50 m  39.41  39.41   
144  Rajamäki Sanna  2002  VUS-VSS  02B132  50 m  39.60  39.60   
67  Jerohin Aino  2003  VUS-VSS  03A154  50 m  39.95  39.95   
31  Berg Maisa  2003  VUS-VSS  03B163  25 m  41.30  42.80   
50  Hautamäki Veera  2005  VUS-VSS  05A252  25 m  42.82  44.32   
109  Lehtonen Viivi  2005  VUS-VSS  05A724  50 m  44.80  44.80   
Päivärinta Elsa  2004  IK  04B124  50 m  45.07  45.07   
10  107  Lehtonen Sanni  2004  VUS-VSS  04B019  50 m  45.12  45.12   
11  Söderlund Maja  2005  JS-PU  05A701  25 m  46.62  48.12   
12  76  Kankaanpää Aino  2005  VUS-VSS  05A634  25 m  50.82  52.32   
13  39  Fellman Michelle  2007  VUS-VSS  07A738  25 m  53.42  54.92   
14  82  Keiski Aina  2007  VUS-VSS  07A565  25 m  53.48  54.98   
15  84  Keski-Hannula Siiri  2007  VUS-VSS  07A431  25 m  53.98  55.48   
16  Sundvik Evelina  2006  JS-PU  06A960  25 m  55.02  56.52   
17  Päivärinta Venla  2008  IK  08A129  25 m  56.79  58.29   
18  54  Holmlund Alma  2007  VUS-VSS  07A737  50 m  1:01.28  1:01.28   
19  73  Jämsä Aino  2008  VUS-VSS  08A218  50 m  1:06.23  1:06.23   
20  117  Löfqvist Linn  2007  VUS-VSS  07A622  25 m  1:04.94  1:06.44   
21  152  Sainio Ada  2008  VUS-VSS  08A223  25 m  1:05.74  1:07.24   
22  34  Bj?rkstrand Laura  2009  VUS-VSS  09A192  25 m       
23  125  M?k?r?inen Matilda  2006  VUS-VSS  06A968  25 m       
24  148  Reini Tiia  2007  VUS-VSS  07A736  25 m       
25  153  Santanen Oona  2005  VUS-VSS  05B157  25 m       
26  174  Vedenjuoksu Elsi  2007  VUS-VSS  07A744  25 m       
 
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
51  Helsing Kirill  2002  VUS-VSS  02A658  50 m  32.75  32.75   
159  Syrjälä Juuso  2001  VUS-VSS  01B002  50 m  34.05  34.05   
Ekstrand Frans  2002  JS-PU  02B032  25 m  38.06  39.56   
59  Hägen Roni  2003  VUS-VSS  03B272  50 m  42.04  42.04   
Ahola Antti  2001  Virkiä  01A609  25 m  41.94  43.44   
131  Nukala Roy  2005  VUS-VSS  05A987  25 m  46.91  48.41   
85  Ketonen Werneri  2005  VUS-VSS  05A661  25 m  49.45  50.95   
83  Keski-Hannula Jere  2004  VUS-VSS  04A220  25 m  49.46  50.96   
97  Kotanen Erik  2006  VUS-VSS  06A965  50 m  52.83  52.83   
10  14  Jumppanen Lauri  2007  SeUi  07A543  25 m  52.65  54.15   
11  169  Turunen Veikka  2008  VUS-VSS  08A217  50 m  54.18  54.18   
12  27  Tavast Oskari  2007  SeUi  07A495  25 m  53.34  54.84   
13  158  Strömbäck Hannes  2007  VUS-VSS  07A324  50 m  55.31  55.31   
14  56  Hong Netanel  2007  VUS-VSS  07A164  25 m  53.95  55.45   
15  143  Qvisén Aaron  2007  VUS-VSS  07A421  50 m  55.52  55.52   
16  110  Lepistö Teemu  2005  VUS-VSS  05A728  25 m  54.27  55.77   
17  170  Ustimenko Matvej  2008  VUS-VSS  08A457  50 m  57.89  57.89   
18  62  Ikonen Kasper  2007  VUS-VSS  07A420  50 m  58.20  58.20   
19  77  Karagiannis Konstantinos  2009  VUS-VSS  09A094  50 m  59.39  59.39   
20  78  Karagiannis Michail Angelos  2009  VUS-VSS  09A093  50 m  1:00.74  1:00.74   
21  163  Söderlund Oskar  2007  VUS-VSS  07A280  50 m  1:00.79  1:00.79   
22  141  Ponsiluoma Aapo  2007  VUS-VSS  07A733  50 m  1:03.68  1:03.68   
23  101  Lahtinen Valtteri  2007  VUS-VSS  07A362  25 m  1:05.03  1:06.53   
24  102  Lahtinen Vili  2007  VUS-VSS  07A364  50 m  1:11.98  1:11.98   
25  41  Friman Lukas  2008  VUS-VSS  08A517  25 m  1:14.18  1:15.68   
26  122  Mäenpää Rene  2007  VUS-VSS  07A474  50 m  1:15.74  1:15.74   
27  80  Kaslin Frej  2008  VUS-VSS  08A320  25 m       
28  104  Launonen Iivari  2007  VUS-VSS  07A743  25 m       
29  120  Markko Matias  2007  VUS-VSS  07A774  25 m       
30  132  Nygård Eemeli  2008  VUS-VSS  08A397  25 m       
31  166  Toiviainen Konsta  2007  VUS-VSS  07A757  25 m       
32  167  Turtiainen Teppo  2008  VUS-VSS  08A528  25 m       
33  176  Wester?ker Adam  2007  VUS-VSS  07A739  25 m       
 
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
98  Kylkisalo Jenni  1999  VUS-VSS  99B122  50 m  1:09.41  1:09.41   
88  Kivi Petra  2003  VUS-VSS  03A153  50 m  1:13.31  1:13.31   
57  Hulkki Ella  2004  VUS-VSS  04A200  25 m  1:12.08  1:14.08   
61  Hölsö Peppi  2003  VUS-VSS  03A727  25 m  1:17.17  1:19.17   
118  Löfqvist Tilde  2004  VUS-VSS  04A869  50 m  1:19.67  1:19.67   
65  Isaksen Inger  2005  VUS-VSS  05A163  50 m  1:21.85  1:21.85   
156  Stenman Fia  2006  VUS-VSS  06A349  25 m  1:22.04  1:24.04   
112  Luoma Ella  2004  VUS-VSS  04A646  25 m  1:24.24  1:26.24   
13  Jouppila Annukka  2003  SeUi  03A120  25 m  1:25.47  1:27.47   
10  184  Äkkinen Pihla  2005  VUS-VSS  05A195  50 m  1:28.75  1:28.75   
11  103  Lamminmäki Hannah  2006  VUS-VSS  06A351  25 m  1:29.50  1:31.50   
12  179  Williamsson Ellen  2006  VUS-VSS  06A398  50 m  1:40.08  1:40.08   
13  177  Viitanen Sofia  2006  VUS-VSS  06A393  25 m  1:42.16  1:44.16   
14  21  Myllykoski Evelina  2006  SeUi  06A043  25 m  2:12.97  2:14.97   
 
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
40  Fjellström Claes  2001  VUS-VSS  01A078  25 m  59.90  1:01.90   
35  Brady Ethan  2002  VUS-VSS  02B293  50 m  1:02.81  1:02.81   
86  Khalili Nader  2001  VUS-VSS  01B263  50 m  1:07.47  1:07.47   
74  Järvi Joonas  2002  VUS-VSS  02A227  50 m  1:07.63  1:07.63   
133  Oksakari Joona  2000  VUS-VSS  00A358  25 m  1:06.65  1:08.65   
135  Oksakari Teemu  2003  VUS-VSS  03A161  50 m  1:09.62  1:09.62   
114  Lydman Lucas  2005  VUS-VSS  05A187  50 m  1:13.13  1:13.13   
 
Laji 23, 200m Vapaauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
121  Miettinen Jenna  1999  VUS-VSS  99A920  25 m  2:09.29  2:13.29   
130  Niinisalo Juliana  2002  VUS-VSS  02B004  50 m  2:17.05  2:17.05   
15  Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  25 m  2:13.21  2:17.21   
65  Isaksen Inger  2005  VUS-VSS  05A163  50 m  2:29.45  2:29.45   
24  Nurmela Viivi  2004  SeUi  04A033  25 m  2:28.55  2:32.55   
112  Luoma Ella  2004  VUS-VSS  04A646  25 m  2:34.14  2:38.14   
36  Ekebohm Ida  2005  VUS-VSS  05A675  50 m  2:38.24  2:38.24   
183  Yli-Renko Sini  2002  VUS-VSS  02B286  50 m  2:42.61  2:42.61   
60  Högback Joanna  2007  VUS-VSS  07A150  25 m  2:40.22  2:44.22   
10  126  Nielsen Amanda  2005  VUS-VSS  05A640  25 m  2:52.19  2:56.19   
11  137  Pakka Iida-isabella  2004  VUS-VSS  04A663  25 m  2:55.68  2:59.68   
12  26  Porkkala Sanni  2004  SeUi  04A034  25 m  3:10.40  3:14.40   
13  160  Syvänen Senni  2005  VUS-VSS  05A745  25 m       
 
Laji 24, 200m Vapaauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
25  Porkkala Juho  2001  SeUi  01A128  50 m  2:04.93  2:04.93   
17  Kekola Jere  2000  SeUi  00A330  25 m  2:01.95  2:05.95   
23  Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  25 m  2:07.10  2:11.10   
147  Ravals Simon  2003  VUS-VSS  03A528  50 m  2:12.05  2:12.05   
12  Aho Elmeri  2004  SeUi  04A232  25 m  2:08.68  2:12.68   
28  Alanko Olli  2004  VUS-VSS  04A924  50 m  2:52.45  2:52.45   
 
Laji 25, 200m Sekauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
44  Haglund Emma  2003  VUS-VSS  03A493  50 m  2:29.86  2:29.86   
42  Grangärd Jenny  2003  VUS-VSS  03A151  50 m  2:39.82  2:39.82   
49  Hautala Pirita  2004  VUS-VSS  04B022  50 m  2:44.61  2:44.61   
87  Kinnunen Enni  2005  VUS-VSS  05A193  25 m  2:53.44  2:58.44   
63  Ikonen Sara  2002  VUS-VSS  02B137  25 m  2:54.07  2:59.07   
55  Holmlund Matilda  2005  VUS-VSS  05A734  50 m  3:01.22  3:01.22   
100  Kärkkäinen Anni  2006  VUS-VSS  06A642  25 m  2:59.20  3:04.20   
103  Lamminmäki Hannah  2006  VUS-VSS  06A351  50 m  3:05.93  3:05.93   
186  Hautala Maria  2003  KuRy  03A911  25 m  3:06.97  3:11.97   
10  179  Williamsson Ellen  2006  VUS-VSS  06A398  25 m  3:17.22  3:22.22   
11  145  Rantala Siiri  2007  VUS-VSS  07A433  50 m  4:14.36  4:14.36   
12  124  Mäki Mariana  2006  VUS-VSS  06A413  25 m       
13  171  Vainio Elsa  2006  VUS-VSS  06A770  25 m       
 
Laji 26, 200m Sekauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
162  Söderholm Robin  2002  VUS-VSS  02A224  50 m  2:20.07  2:20.07   
114  Lydman Lucas  2005  VUS-VSS  05A187  50 m  2:47.93  2:47.93   
Korpi Lauri  2006  IK  06A056  50 m  3:04.04  3:04.04   
33  Björkstrand Adam  2005  VUS-VSS  05A478  50 m  3:10.76  3:10.76   
173  Varsanpää Viljo  2006  VUS-VSS  06A681  50 m  3:18.48  3:18.48   
143  Qvisén Aaron  2007  VUS-VSS  07A421  50 m  3:50.90  3:50.90   
27  Tavast Oskari  2007  SeUi  07A495  25 m       
158  Strömbäck Hannes  2007  VUS-VSS  07A324  25 m       
 
Laji 27, 100m Selkäuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
15  Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  25 m  1:08.41  1:10.41   
99  Kylkisalo Viivi  2004  VUS-VSS  04A388  50 m  1:15.70  1:15.70   
157  Strandberg Lise  2003  VUS-VSS  03B140  50 m  1:18.02  1:18.02   
24  Nurmela Viivi  2004  SeUi  04A033  25 m  1:18.37  1:20.37   
13  Jouppila Annukka  2003  SeUi  03A120  25 m  1:18.58  1:20.58   
165  Tiilikka Siiri  2004  VUS-VSS  04A253  50 m  1:20.80  1:20.80   
188  Varsanpää Veera  2004  VUS-VSS  04B023  50 m  1:22.20  1:22.20   
89  Knuuttila Aamu  2004  VUS-VSS  04A531  50 m  1:23.87  1:23.87   
183  Yli-Renko Sini  2002  VUS-VSS  02B286  50 m  1:24.65  1:24.65   
10  154  Sillanpää Ella  2005  VUS-VSS  05A818  50 m  1:26.40  1:26.40   
11  134  Oksakari Laura Sofia  2005  VUS-VSS  05A194  50 m  1:28.32  1:28.32   
12  46  Hakomäki Oona  2002  VUS-VSS  02B281  50 m  1:31.14  1:31.14   
13  105  Lehtimäki Salla  2002  VUS-VSS  02B135  50 m  1:32.40  1:32.40   
14  58  Hulkki Iina  2006  VUS-VSS  06A179  50 m  1:34.70  1:34.70   
15  116  Lång Emma  2004  VUS-VSS  04B005  50 m  1:35.09  1:35.09   
16  115  Lång Amanda  2006  VUS-VSS  06A402  50 m  1:41.80  1:41.80   
17  26  Porkkala Sanni  2004  SeUi  04A034  50 m  1:47.99  1:47.99   
18  178  Villför Anna  2004  VUS-VSS  04A714  50 m  1:48.55  1:48.55   
19  177  Viitanen Sofia  2006  VUS-VSS  06A393  50 m  1:49.97  1:49.97   
20  37  Eriksson Nelly  2006  VUS-VSS  06A711  50 m  1:50.61  1:50.61   
21  52  Helsing Kristina  2007  VUS-VSS  07A424  25 m  2:02.78  2:04.78   
22  136  Ollikainen Ellinor  2006  VUS-VSS  06A598  50 m  2:06.86  2:06.86   
23  138  Perälä Neela  2006  VUS-VSS  06A765  50 m  2:17.77  2:17.77   
24  125  M?k?r?inen Matilda  2006  VUS-VSS  06A968  25 m       
25  129  Niemikorpi Anni  2006  VUS-VSS  06A648  25 m       
26  161  S?rkiniemi Anni  2006  VUS-VSS  06A989  25 m       
 
Laji 28, 100m Selkäuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
17  Kekola Jere  2000  SeUi  00A330  25 m  1:03.46  1:05.46   
135  Oksakari Teemu  2003  VUS-VSS  03A161  50 m  1:07.13  1:07.13   
86  Khalili Nader  2001  VUS-VSS  01B263  50 m  1:11.21  1:11.21   
74  Järvi Joonas  2002  VUS-VSS  02A227  25 m  1:15.62  1:17.62   
Ahola Antti  2001  Virkiä  01A609  25 m  1:16.56  1:18.56   
142  Puutio Pietari  2004  VUS-VSS  04A429  50 m  1:22.49  1:22.49   
119  Mandpe Sohneel  2004  VUS-VSS  04B018  50 m  1:26.96  1:26.96   
140  Pikkala Matias  2004  VUS-VSS  04A735  25 m  1:25.03  1:27.03   
139  Pihlaja Salomo  2005  VUS-VSS  05A900  50 m  1:29.71  1:29.71   
10  69  Jokiaho Joel  2004  VUS-VSS  04B015  50 m  1:30.64  1:30.64   
11  68  Joensuu Konsta  2005  VUS-VSS  05A989  50 m  1:31.91  1:31.91   
12  96  Koskela Alex  2004  VUS-VSS  04B017  50 m  1:33.89  1:33.89   
13  Eklund Ivar  2006  JS-PU  06A455  25 m  1:32.54  1:34.54   
14  181  Vuollet Linus  2004  VUS-VSS  04A241  50 m  1:36.39  1:36.39   
15  19  Kekola Rasmus  2006  SeUi  06A007  50 m  1:42.08  1:42.08   
16  20  Lemberg Ville  2005  SeUi  05A895  25 m  1:44.21  1:46.21   
17  123  Mäenpää Viljam  2003  VUS-VSS  03B145  50 m  1:47.31  1:47.31   
18  172  Vainio Toivo  2006  VUS-VSS  06A938  50 m  2:08.07  2:08.07   
19  175  West Oskar  2006  VUS-VSS  06A742  50 m  2:12.87  2:12.87   
20  14  Jumppanen Lauri  2007  SeUi  07A543  25 m       
 
Laji 29, 50m Perhosuinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
44  Haglund Emma  2003  VUS-VSS  03A493  50 m  30.52  30.52   
130  Niinisalo Juliana  2002  VUS-VSS  02B004  50 m  32.05  32.05   
61  Hölsö Peppi  2003  VUS-VSS  03A727  50 m  32.40  32.40   
88  Kivi Petra  2003  VUS-VSS  03A153  50 m  32.90  32.90   
182  Vuorinen Wendela  2000  VUS-VSS  00A221  50 m  34.72  34.72   
144  Rajamäki Sanna  2002  VUS-VSS  02B132  25 m  34.06  35.06   
32  Björkholm Maija  2003  VUS-VSS  03A211  25 m  34.24  35.24   
63  Ikonen Sara  2002  VUS-VSS  02B137  50 m  35.63  35.63   
168  Turunen Anni  2006  VUS-VSS  06A416  50 m  36.25  36.25   
10  38  Eriksson Ninni  2003  VUS-VSS  03A657  50 m  36.90  36.90   
11  126  Nielsen Amanda  2005  VUS-VSS  05A640  50 m  41.01  41.01   
12  10  Antila Aada  2007  Virkiä  07A530  50 m  45.93  45.93   
13  145  Rantala Siiri  2007  VUS-VSS  07A433  50 m  46.88  46.88   
14  160  Syvänen Senni  2005  VUS-VSS  05A745  25 m  46.19  47.19   
15  91  Koivulahti Ida  2007  VUS-VSS  07A189  50 m  49.21  49.21   
16  76  Kankaanpää Aino  2005  VUS-VSS  05A634  25 m  52.28  53.28   
17  45  Hakala Kaisa  2008  VUS-VSS  08A182  50 m  57.39  57.39   
18  73  Jämsä Aino  2008  VUS-VSS  08A218  50 m  1:00.11  1:00.11   
19  Korpi Anna  2008  IK  08A026  50 m  1:04.86  1:04.86   
20  155  Sillanp?? Sara  1986  VUS-VSS  86A061  25 m       
 
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
162  Söderholm Robin  2002  VUS-VSS  02A224  50 m  28.19  28.19   
Ekstrand Frans  2002  JS-PU  02B032  25 m  30.86  31.86   
151  Saha Emil  2003  VUS-VSS  03A067  25 m  35.99  36.99   
79  Kaslin Adrian  2005  VUS-VSS  05A414  50 m  37.31  37.31   
48  Hatunen Ilari  2006  VUS-VSS  06A076  50 m  41.59  41.59   
169  Turunen Veikka  2008  VUS-VSS  08A217  50 m  42.72  42.72   
Eklund Ivar  2006  JS-PU  06A455  25 m  41.81  42.81   
28  Alanko Olli  2004  VUS-VSS  04A924  25 m  41.97  42.97   
173  Varsanpää Viljo  2006  VUS-VSS  06A681  50 m  44.05  44.05   
10  110  Lepistö Teemu  2005  VUS-VSS  05A728  25 m  49.51  50.51   
11  56  Hong Netanel  2007  VUS-VSS  07A164  25 m  50.52  51.52   
12  85  Ketonen Werneri  2005  VUS-VSS  05A661  25 m  50.96  51.96   
13  81  Kautiainen Iivari  2006  VUS-VSS  06A671  50 m  52.76  52.76   
14  131  Nukala Roy  2005  VUS-VSS  05A987  25 m  56.35  57.35   
15  72  Jämsä Aatu  2006  VUS-VSS  06A404  25 m  56.70  57.70   
16  143  Qvisén Aaron  2007  VUS-VSS  07A421  50 m  58.94  58.94   
17  62  Ikonen Kasper  2007  VUS-VSS  07A420  50 m  59.21  59.21   
18  30  Asplund Axel  2006  VUS-VSS  06A831  50 m  1:07.08  1:07.08   
19  77  Karagiannis Konstantinos  2009  VUS-VSS  09A094  25 m       
 
Laji 31, 50m PU Masters Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
164  Thodin Petra  1968  VUS-VSS  68A028  25 m  30.46  31.46   
 
Laji 32, 50m PU Masters Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
95  Korri Antti  1992  VUS-VSS  92A138  25 m  28.02  29.02   
 
Laji 33, 800m Vapaauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
182  Vuorinen Wendela  2000  VUS-VSS  00A221  50 m  10:04.72  10:04.72   
43  Haarala Anniina  2004  VUS-VSS  04A019  25 m  10:17.75  10:33.75   
94  Korpilahti Jenna  2005  VUS-VSS  05A673  50 m  11:47.76  11:47.76   
150  Ruotsalainen Sara  2003  VUS-VSS  03B135  25 m       
 
Laji 34, 800m Vapaauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
40  Fjellström Claes  2001  VUS-VSS  01A078  25 m  8:26.64  8:42.64   
113  Lydman Alex  2003  VUS-VSS  03A218  25 m  8:36.00  8:52.00   
71  Jåfs Filip  2004  VUS-VSS  04A211  50 m  10:11.53  10:11.53   
 
Laji 35, 200m Rintauinti Naiset 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
108  Lehtonen Viivi  2004  VUS-VSS  04A451  50 m  3:05.16  3:05.16   
16  Kannosto Aamu  2005  SeUi  05A001  50 m  3:10.94  3:10.94   
184  Äkkinen Pihla  2005  VUS-VSS  05A195  50 m  3:11.74  3:11.74   
18  Kekola Noora  2004  SeUi  04A028  50 m  3:16.42  3:16.42   
107  Lehtonen Sanni  2004  VUS-VSS  04B019  50 m  3:20.96  3:20.96   
109  Lehtonen Viivi  2005  VUS-VSS  05A724  50 m  3:25.19  3:25.19   
94  Korpilahti Jenna  2005  VUS-VSS  05A673  50 m  3:42.91  3:42.91   
 
Laji 36, 200m Rintauinti Miehet 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
23  Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  25 m  2:35.39  2:41.39   
75  Kalliokoski Elias  2003  VUS-VSS  03A531  25 m  2:43.67  2:49.67   
12  Aho Elmeri  2004  SeUi  04A232  50 m  3:01.26  3:01.26   
59  Hägen Roni  2003  VUS-VSS  03B272  50 m  3:09.01  3:09.01   
22  Myllykoski Topias  2008  SeUi  08A036  25 m  5:22.52  5:28.52   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  23 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  12:46